| MisteriosulUrias a întrebat:

Ce pot pati daca m-am batut cu cineva in afara incintei scolii, dar am fost de un adult si a spus ca se duce la director maine (Omul nu era profesor sau nu lucra la scoala). Credeti ca ala chiar se duce la director sau a zis numa asa? Si ce imi poate face la scoala, gen imi poate scadea media daca nu a fost scoala?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Daca erai in timpul orelor, iti pot scade nota la purtare.
Daca erai in afara programului scolar, n-au ce sa-ti faca cei din scoala. Nu e treaba lor.

| MisteriosulUrias explică (pentru sofisis):

Nu eram in timpul orelor si pana la urma omul ala nici nu a venit.
Oricum ziua urmatoare m-am impacat cu persoana cu care m-am batut.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai zi mersi ca se duce la scoala si nu face o plangere la politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce se petrece in afara scolii, cat timp nu este asociata orice fapta cu scoala, nu se poate impune regulamente si pedepse scolare. Totusi, asta nu inseamna ca nu se intampla nimic, exista riscul unui avertisment sau chiar amenda, pentru Tulburarea ordiniii si linsitii publice, fara drept.

| petitconseil a răspuns:

Mai bine il cauti pe adultul ala, si il rogi frumos sa nu mearga la director, pentru ca cine stie ce are in cap, si ii poate spune orice directorului, si vei fi vazut cu alti ochi de toata clasa...Ai putea sa il cauti si pe ala care te-ai batut cu el, sa va impacati si sa mergeti amandoi sa il rugati pe adultul ala sa nu spuna nimic directorului.Mai bine eviti decat sa te risti.Succes!