| cocacola_7093 a întrebat:

Ce pot sa fac cand mor de plictiseala? Inafara de citit(am citit o gramada de carti), sport(in orasul meu sunt numai badarani care rad de tine), iesit cu prietenele(deoarece iesim doar seara), gratare sau picnicuri(nu ma lasa mama), mers cu bicicleta(are o roata sparta), filme(m.am saturat de ele), bratarile prieteniei sau gatit... fundita

2 răspunsuri:
| Cristianne a răspuns:

Buna! Te inteleg, dar sincer, nu stiu prea multe remedii:).Tot ce fac e:
-sa ascult multa muzica buna.Rock/metal/pop.
-sa ma uit la tv(stiu ca nu e prea cool, dar da pe Mtv=p~)
-Vorbeste cu prietenii pe mess/la telefon(niciodata nu strica)
-Mai da niste raspunsuri pe TPU:>
-Schimba-ti look-ul(daca vrei)
-Fa-ti un hobby
-Intra pe "lovendal"-sunt multe chestii foarte interesante, cred ca site-ul e www.lovendal.com )
-I-ati o inghetata
-I-ati un suc
-Fa glume la telefon
-Stropeste lumea cu apa:))=))
si multe altelee:* tee puup:*paa

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Păi, nu ştiu câţi ani ai dar zic şi eu:
1. Să te uiţi la TV.
2. Să stai pe net.
3. Să te plimbi în parc.
4. Să mergi la film.
5. Să asculţi muzică.
6. Să dansezi.
7. Să desenezi. [Dacă îţi place.]
8. Să faci poze.
9. Să mergi la cumpărături.
Pa, pa.