| ralukamiky a întrebat:

Ce pot sa fac daca ma place un baiat si eu am deja prieten? Va rog mult de tot ajutati...

10 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Faci cum iti dicteaza inima. Daca il placi pe acest baiat, il lasi pe prietenul tau si fii cu el, iar daca iti placi prietenul, ramai cu el. Daca nu stii cum sa-i spui ca vreai sa-l parasesti, ii scrii pe mes. Ii zici ca iubesti pe o alta persoana, iar dacanu vreai sa-l ranesti, atunci gaseste un motiv din care sa va despartiti. Pune-o pe o prietena sa se dea la el, si tu fa-o pe geloasa si il lasi zicandu-i ca nu poti ierta asa ceva. Dar intodeauna fa ce iti dicteaza inima... dar si un pic gandeste cu capul. Uneori poti gandi prea mult cu capul netragand atentia inimii, si atuncioti pierde totul.e decizia ta

| ralukamiky explică (pentru Lilia2621):

Iti multumesc pentru raspuns si apreciez, Dar eu vreau sa stiu daca pot sa il fac sa nu ma mai placa.

| Rianana a răspuns (pentru ralukamiky):

Pai pur si simplu sa-l ignori, sa nu-l bagi in seama sa te feresti de el daca stii ca el e in acel loc tu nu te duce acolo unde este el si poate te va uita asta e doar o varianta. poate baiatul te are la inima si nai cei face asta a doua varianta kisste pup big grin:*

| Lilia2621 a răspuns (pentru ralukamiky):

Pai nu poti face o persoana sa nu te mai placa... doar ii zici ca ai prieten si gata... nu cred ca ar trebui mai multe explicatiihappyhappyhappy,,, lasa sa te placa in continuare, cu ce iti incurca acest lucru?big grinbig grinbig grin noi fetele suntem mai mandre cand ne iubesc mai multi baieti, nu-i asa?big grin haha,,, nu fa nimic, lasa totul asa cum este

| Rianana a răspuns:

BUna!talk to the hand Eu zic sa nu-i acorzi atentie acelui baiat daca tu nu-l placi, prietenul tau poate deveni gelos. daca iti place de acel baiat acordai atentie dar intai te desparti de prieten.PAi GANDESTETE daca baiatul care ai zis ca te place poate el nu vrea ceva serios cu tine iar tu iti strici relatia pentru el tu daca il placi te interesezi un pic de el pe ascuns si daca descoperi ceva dubiios il lasi si iti vezi de iubitul pe care il ai. BAfta thumbs up te pup kiss

| Cristina_5283 a răspuns:

Tu il placi? Nu noi iti spunem ce sa faci, adica daca iti iubesti prietenu' presupun ca nu il lasi pentru un baiat care te place si tu nu simti nimic pentru el.

| ralukamiky explică (pentru Cristina_5283):

Eu una nu il plac pe el. Dar vreau sa stiu ce sa fac ca sa nu ma mai placa. Mersi pentru raspuns apreciez.

| Cristina_5283 a răspuns:

Nu ii poti spune sa nu te placa.Atata timp cat nu se baga intre tine si prietenul tau eu zic sa nu te pui rau cu nimeni si sa fi draguta cu el, dar ai grija sa nu filtrezi.:p

| Alliciaa a răspuns:

Fa ce iti spune inima.alege-l pe cel care`ti place mai mult.dar acum depinde de cat timp esti cu prietenul si cat de bine te intelegi cu el. daca sunteti de mult timp si totul e perfect.nu renunta la el.dar daca simti ca relatia se duce de rapa deja, poti sa-l alegi pe celalt.

| enmaai a răspuns:

Pai ai sentimente fata der prietenul tau? Daca da, Lasa`l in pace pe celalalt, sa nu te intereseze:*