| Elena1234456 a întrebat:

Ce pot sa ies de la profilul stiinte ale naturii in afara de medic si farmacist (nu ma atrage niciuna)?

Răspuns Câştigător
| Deniisze a răspuns:

Chimist
Biolog
Peofesor in aceste specialitati...
medic veterinar...
big grin

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Profesoară.
Pa, pa.

| maria_9275 a răspuns:

Pai poti sa faci cam orice facultate, e real si chiar inveti de toate acolo...adica eu nu sunt la stiinte, sunt la filo, dar iti spun din ce stiu de pe la prieteni.

| Crisu_7532 a răspuns:

Dar cine ti-a zis tie ca daca faci profilul acesta, iesi medic sau farmacist?laughing)) faptul ca iesi medic/farmacist nu depinde de profilul pe care l-ai avut in liceu, fata draga. depinde numai si numai de facultate. asa ca nu iti face probleme de genul acesta. nu trebuie neaparat sa fii la un anumit profil ca sa dai la o anumita facultate. pana la urma, depinde doar de tine sa inveti si poti sa dai la Facultatea de Aeronautica, chiar daca tu ai fost profil de filologie. Pe aceeasi filiera, daca esti la stiinte ale naturii nu inseamna ca nu poti sa dai la facultate la Relatii Internationale si Studii Europene, sau la Facultatea de Fizica, sau de Chimie, sau la Litere. profilul influenteaza putin spre deloc alegerea facultatii. asa ca important este sa te orientezi ce facultate ai vrea sa faci si sa inveti pentru admitere (daca este cazul) sau sa inveti bine in liceu ca sa ai dosarul solid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politist