| klau074 a întrebat:

Ce pot vorbi cu fostul prieten? Cautam subiecte si tot nu gasim...Stiu ca e ciudat ca mai vorbesc cu el dar sora lui este cea mai buna prietena a mea si nu vreau sa stric prietenia big grinDau funda :*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu aveti ce sa vorbiti nu prea are sens. O conversatie fortata se vede si inseamna ca nu sunteti compatibili. Ce voribti ar trebui sa vina de la sine si sa decurga normal, sa ai ce-i zice sa aiba ce-ti zice.

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Pai vorbiti lucruri care sa nu para ciudate ex:
1.Ce mai face?
2.Cum se mai simte?
3.Ce are de gand sa faca atunci cand nu o sa vedeti?
4.Cum se mai intelege cu sora sa?
5.Ce ii mai fac parintii?

Gasiti voi ce sa vorbiti, atunci cand discuti cu cineva instinctiv iti vin in cap mai multe subiecte pe care le poti aborda.

Singurul sfat pe care ti-l pot da este "Sa nu vorbesti niciodata despre fosta relatie!" (Decat daca este necesar/daca intreaba el.)
Succes!

| mentholinks a răspuns:

Vorbiti si voi despre Isus, Dumnezeu, credinta, chestii din astea.