| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Ce poti deveni cu ajutorul facultatii de psihologie? Bineinteles ca psiholog sau aducatore dar altceva?

Răspuns Câştigător
| cataleya a răspuns:

Profesor, profesori psihopedagogi (consilier) sau institutor, vei putea deveni specialist psiholog independent în psihologie clinică şi psihoterapie, psihologie educaţională sau psihologia muncii şi a serviciilor, ori consilier psiholog în diverse companii.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand poti deveni somer, tara-i plina de psihologi, avocati, ziaristi si actori, majoritatea fara valoare.

| Rauldor a răspuns:

Şomer cu studii superioare, licenţiat în psihologie.