| oanyoana a întrebat:

Ce poti deveni daca faci filologie sau stiinte sociale?

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Poţi să te faci profă de română sau de limbi străine(filologie). Sau poţi să devi psiholog.(ştiinţe sociale)
Baftă!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Poti sa dai la drept,sa fi jurnalist,psiholog,translator,profa de romana sau de limbi straine,si in general poti lucra la birou,la firme la Resurse Umane.
poti face orice facultate vrei, si daca termini stiinte sociale nu ai o diploma de specializare ca nu faci practica, o primesti doar pe cea de bac.la filologie nu stiu,caci eu sunt la stiinte sociale.
oricum,am mai spus,poti merge la orice facultate daca ai media buna, normal.
sa stii ca nici la stiinte sociale nu mai faci fizica, chimi si bio din clasa 11-a.
o seara buna.

| VeveritzaKamicazee a răspuns:

Poti deveni avocat, judecator de gen la ss si la filo poti fi avocat si judecator poti fi translator pentru ca faci limbi straine poti fi profesor filolog cv de gen asta happy oricum acum daca ai medie poti merge la orice faculta pe orice stiu pe cineva care a facut filo si a mers la medicina sau pe cineva care a facut stinte sociale si a mers la info la faculta. Oricum Filologie e cel mai usor profil unde poti avea media generala pe putin 9 happy. Si eu sunt la filo si e super nu e stress ca la mi (mate info) sau sn(stintele naturi). Singura chestie naspa e ca dai la filo teza din Latina, Romana, Isto sau geogra si LM1(limba 1 gen engleza sau din astea). Lucru faine e ca ai 2 ore de mate pe sap si din cls a 11-a nu mai faci mate, bio, fizica, chimie happy (scuze ca am scris mult dar acum am obs ) big grin