| DianaAndreea90 a întrebat:

Ce poti face atunci cand simti ca totul se probuseste asupra ta?
Cand practic nu ti se mai intampla nimic bun?
Cand tot ce face te plictiseste?
Cand toata lumea te parasteste?
Cand simti sa nu mai poti trai?
Cand simti ca aerul este irespirabil?
Cand simti ca totul este aiurea?
Cand te uiti in jur si ii vezi pe alti fericiti?
Cand simti ca nimeni nu te mai iubeste si toti se feresc de tine?

Asta simt eu...

Plang...si plang...
atat sad

5 răspunsuri:
| dhraqull a răspuns:

Ma lasi? Pariez ca ai o familie normala, niciun membru amputat si... o viata plictisitoare de scrii asa ceva pe tpu.ro.
Hai bafta la existat!

| Adredemesconf a răspuns:

Ma uit la cer, si ma gandesc ca totusi, cineva, acolo in cer ma iubeste.Cine? Pai Dumnezeu. Pentru ca EL iubeste toti oameni!
Te pup dulce:*
O zi buna!

| Drauzy a răspuns:

... opreste-te din plans si aduti aminte de clipele frumoase traite alaturi de persoanele dragi. probabil in urma unui esec in dragoste ai ajuns la o asemenea stare.
la urma urmei furtuna care este deasupra ta va lasa cale libera si soarelui nu? don't cry, be happy and smilebig grin. nu pierde timpul ca o singura viata o ai, bucurate de ea cu bune si rele. asa e scris fiecaruia dintre noi. big grin

Razi si razi big grin zambeste si zambeste... Be happy, be happy! big grin

| Meil a răspuns:

Mmm...eu zic sa iesi din atmosfera asta, pleaca la o plimbare ia o gura de aer mare in plamani si zambeste.Fii fericita...ai o viata inainte. Fa ceva ce-ti place, ceva ce te relaxeaza, asculta muzica, un film poate.Gandestete ca e prea scurta si frumoasa viata ca sa fii trista fie si cateva minute.
Sper ca te-am ajutat.

| Razvan a răspuns:

Sa zicem ca nu sunt prietena cu Bacovia si daca ar trai in zilele noastre ar muri linsat de romani care arunca cu rosii stricate in el(da` la criza asta cine mai face risipa?big grin). Romanii sunt o natie vesela.Nu strica tu regulalaughing
Revenind la oile negre.Starea asta nu are o cauza precisa sau are mai multe cauze dar infirme pe principiul:buturaga mica rastoarna carul mare.Sau altfel spus:lucurile marunte te darama care te macine zi de zi.Solutia e simpla:Vorbeste cu cineva, cu orice, cu un motan, cu o pasare(oamenii nu prea sunt de increderehee hee) si spune-i totul.Clar,nu vei primi un sfat, dar macar te vei elibera.Sau daca vrei sa vorbesti cu un om(nu stiu sigur daca e) poti vorbi cu mine, pe privatwhistling