| Compas21 a întrebat:

Ce poti vorbi cu o fata pe care abia ai cunoscut-o? Ce subiecte sa aleg? Ma gandesc ca sa o intreb ce ii place e cam direct. Stiu cum sa dezvold un subiect dar nu stiu ce subiect sa aleg. Ce le plac fetelor?
Funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Încearcă să o cunoști mai bine, întrebând-o lucruri despre ea (cum ar fi „îți plac animalele?" și dacă spune "da", povestește-i o întâmplare drăguță despre tine și (fostul) tău animăluț - e dor un exemplu, poți alege din mii de subiecte, dar ai grijă să nu o plictisești), întreab-o ce părere are despre plimbările lungi (sau ceva ce îți place ție), încearcă să găsești puncte în comun, și după două-trei conversații pentru a vă cunoaște mai bine, invit-o în oraș, însă, folosește o replică drăguță (cum ar fi, ce am spus mai sus - "Îți plac plimbările lungi?" și dacă va răspunde "Da", spune-i o replică de genul "Ce părere ai dacă am face una?"
Sper că te-am ajutat.
Baftă! :*

| Sashavalentine a răspuns:

Intra in vorba cu ea, spune-i "Ce mai zici?" si intreab-o despre ea. Asa va veti cunoaste mai bine :3.