| anonim_4396 a întrebat:

Ce preferati sa beti? Apa,ceai,suc,cola, bere etc.Argumentati.Dau FUNDA celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| TheCuteOne a răspuns:

Apa va fi mereu numărul unu în topul băuturilor! Gândeşte-te, din ea se fac şi restul băuturilor şi în plus, majoritatea din corpul nostru este făcută din apă.
Apoi urmează ceaiul, pentru că este o băutură foarte sănătoasă.
Sucul e ok, dar doar dacă-i făcut în casă.
După aceea, îmi place gustul ''de Cola''.
În cazul meu, berea este pe ultimul loc.

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ceai si bere.

| AirănMeidăn a răspuns:

Apa, ceai, cola

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cafea...chiar nu știu cum aș putea să-mi argumentez răspunsul ăsta.

| Voidwithin a răspuns:

Apa pentru ca numai simt nevoia sa mai beau altceva dupa si fiindca are un gust neutru deci o beau in cantitati mari(eu beau aprox 4 L pe zi, asta cand am timp).

| averagestudent a răspuns (pentru Voidwithin):

Tu chiar esti un adept al apei.

| Voidwithin a răspuns (pentru averagestudent):

Da happy, am creat un obicei din asta, nu am ziua incheiata daca nu beau destula apa.

| BellaKiოNana a răspuns:

Apa!
Pentru ca din apa se face si ceai si restul bauturilor big grin

| stefanvladvlad a răspuns:

Apa-pentru ca e cea mai sanatoasa
apa minerala-deoarece imi placehappy
suc-deoarece tuturor copiilor le place

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Depinde de situatie si de sistemul fiecaruia deoarece:
Apa este buna pentru Hidratare, este nevoie de ea pentru a avea un Sistem Imunitar Puternic si Rezistent.
La Fel si Ceaiul este bun ne Scapa de Raceala Gripa etc.
Iar sucul Coca-Cola, Pespi eu consum zinlic deoarece am inlocuit cafeaua cu acestea ambele contin Coffeina si datorita faptului ca muncesc noaptea ma ajuta sa rama treaz si dispare
" Pofta de Somn" si asa dupa cum am spus depinde de situatie pentru ca fiecare au un Rol si depinde in ce situatii le Consumi.