| AnaGeorgii a întrebat:

Ce profil sa aleg dintre turism si alimentatie, economic? Sau orice alt profil recomandat, imi place chimia si engleza foarte mult, nu-mi place fizica, matematica.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alimentatie publica sau tursim, ca acolo nu se prea face matematica.
La economic se face matematica la greu, ca deh, acolo totul se invarte totul in jurul matematicii.

| LisaJulie a răspuns:

Economic deoarece te poate ajuta mult in viitor și acolo faci și practica! Eu voiam sa merg acolo dar in București majoritatea liceelor economice nu sunt chiar bune, mai poți încerca și Chimie industriala dar nu mai este un profil atât de bine cotat cum era! Multa bafta la liceu!

| LisaJulie a răspuns:

La economic se da bacul la matematica dar este mau ușor! Ai M2! Poți alege științe sociale dar acolo nu se face chimie

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu îți place matematica, turism și alimentație, științe sociale, filologie.

| MistarGoGu a răspuns:

La turism și economic zău dacă inteleg la ce te ajuta chimia? Alimentație eventual? Sau ceva legat de cosmetica

| MistarGoGu a răspuns:

Nu ne spui din ce oraș ești! Dacă este Ploiești acolo sunt rafinării! Petrol-chimie?