| nobody_9468 a întrebat:

Ce profile/profiluri{nu cunosc pluralul} sunt la licee.
Ma refer la...materiile pe care se pune accent la fiecare profil.As vrea sa ma hotarasc de pe acum, pentru a sti pe ce materii sa ma bazez.
Agreez engleza, geografia, romana si tehnologia, pe viitor si franceza, voi face cateva ore suplimentarewinking

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

Te poti orienta spre un liceu cu profil uman.Aici incadrandu-se filologie(bilingv engleaza sau franceza) ori filologie simpla, iar apoi poti alege stiinte sociale (baza este in materiile:istorie, geografie, logica, psihologie, ecomonie, sociologie, stiinte politice etc.) insa toate acestea le vei invata treptat la liceu la care vrei sa te duci, iar altele mai tarziu la facultate.

1 răspuns:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai la profil uman-filologie tongue.