| alexutzu00791 a întrebat:

Ce putem face pentru a evitat situatia tinerilor neangajati din ziua de azi?

3 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Nimicstraight face poate statul thinking

| HBK a răspuns:

Acum oriunde te-ai duce iti cere un minim de experienta pentru cei tineri.Cum sa prinzi experienta daca nu incepi sa profesezi sa capeti experienta ceruta.Crearea de noi locuri de munca ar fi de folos dar cine sa se gandeasca la oamenii de rand, la cei tineri.

| dof21 a răspuns:

Buna,
Cred ca statul ar trebui sa investeasca in tineret. Nu ma refer la a le da bani dimpotriva, a pune la dispozitie cursuri (de ce nu chiar de seara 19-21) pentru a ne putea perfectiona.
Studii si cat mai multe stagii, chiar pe timpul vacantei de vara, chiar pentru un salariu modest. Altceva nu stiu ce sa spun.