| Ncl_9813 a răspuns:

Este rasa Westy am vazut multi catei asa chiar intentionam sa imi cumpar unul.

2 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Pichinez sau un fel de bichon.

| FelieDePaineArsa a răspuns:

Este Cairn Terrier.Ai facut o alegere buna daca vrei sa iti iei unul.Este un caine vioi, foarte vesel, jucaus, alert, vigilent, dornic de munca, inteligent si curajos. Este afectuos si devotat stapanului.Il poti dresa relativ usor caci este inteligent si ii place sa invete, sa munceasca. Dar trebuie ingrijit bine deoarece blana lui trebuie periata periodic si trimata de 2-3 ori pe an.