| SEPTM a întrebat:

Ce reactii pot avea autoritatiile atunci cand in presa sunt semnale pe care le incrmineaza? funda pentru cel mai bun raspuns:X

2 răspunsuri:
| sudsuinededouaori a răspuns:

Nu poate sa faca nimic. Numai CNA are autoritatea de a controla ce se difuzeaza pe post. Poate fi verificata de fisc sau de parketul se autosesizeaza doar atunci cand pe post e difuzat ceva de natura penala.

| Razvan a răspuns:

Ameninta redactorul ca daca se publica stirea respectiva zboara din redactie si nu va mai fi angajat nicaieri