| anonim_4396 a întrebat:

Ce remedii naturale împotriva gingivitei și paradontozei cunoașteți? în afară de nu știu ce pastă de dinți sau du-te la dentist că-ți cade toți dinții

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceaiul de mușețel pentru gingivită, pentru parodontoză este foarte bună tinctura de propolis (ții în gura cinci minute un amestec din 40 picături diluate în 50 ml apă, de trei ori pe zi.
Sănătate!
Pa, pa.

| VladimirPutin a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Să știi că tinctura de propolis are în jur de 70 % alcool...nu-i văd efectele benefice...
e ceva tot de propolis dar în nici un caz tinctură

| gyony a răspuns:

Un articol despre remedii naturale impotriva gingivitei http://www.medicina-informativa.com/2013/12/remedii-pentru-gingivita.html