| dreambig18 a întrebat:

Ce sa aleg dintre filologie si stiinte sociale? Care profil vi se pare mai bun si de ce?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sut aproape la fel numa ca la filo e mai mult accent pe limbi straine. Sa zic filo ca mai degraba folosesti limbile straine in viata decat ce faci la ss.

| sierra1 a răspuns:

Nu nouă trebuie să ne pară mai bun (citește: potrivit) și ție

| FruttiFresh300 a răspuns:

E același lucru doar ca la sociale faci mai multa istorie, iar la filo studiezi intens o limba, adică profilul e cu bilingv întotdeauna.