| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a întrebat:

Ce sa cred despre un baiat daca ma intreabat daca am prieten [l-am intrebat si eu si nu are ], vorbim pe mess, mergem la scoala amandoi, mi-a facut multe complimente, dar doar atat straight face?

Răspuns Câştigător
| e m i l y a răspuns:

Isi incearca norocul? Poate n'are destul curaj sa faca urmatorul pas.

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

E vreo regula sa faca baiatul primul pas? Da? Unde? Ca erau discutii de egalitate intre sexe.
Cam asa e cu femeile ( fetele in cazul tau ), daca nu faci nimic, spun ''dar doar atat'', ''ce prost e'', iar daca face: '' cum de-ai indraznit'', ''stii, eu de fapt nu ma gandeam la asa ceva, tin altfel la tine'', ''te gandesti prea departe'', ''ia mana nesimtitule''!
Da, doar atat!

| gigiro a răspuns:

E clar ca e mai timid, de aceea trebuie sa iei tu initiativa. Unul din lucrurile pe care poti sa le faci este sa-l iei de mana, gingas si sfios cand mergeti la scoala( pot sa-ti iau putin mana)? Sau daca ai un flecustet, o jucarie, ceva nostim, etc., poti sa-l intrebi: vrei sa vezi ceva? si de aici poti improviza si tu.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ explică:

Si cum sa-i dau de inteles ca si eu il plac?[eu sunt si mai timida din fire blushing]

| Andreea.:) a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie de multe ori happy
Mai mult casigur te place dar nu are foarte mult curaj sa-ti ceara prietenia sad
Incearca sa'i spui tu ce simti si cred ca va fi de aceeasi parere happy
Sper sa fie o frumoasa poveste de dragoste :*