| cyufulyky a întrebat:

Ce sa fac?crying...acumc ateva zile m-am desp de prietenu mheu...de atunci nu mananc nimic...la scoala nu mai am chef sa stau...si deja am facut f multe absentze. pur si simplu n-am chefd e nimic...
credeam ca ma iubeste... dar nu...nici pe departe ...doar era o iluzie...ca daca ma iubea acum se intorcea la mine nu cauta alte fete...nu le cerea la alte fete id sau nr de telefon...si alt chestii...

ce s afac sa ies din dpresia astacrying

va rog ajutati-macrying

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Asa se intampla cand iubesti cu adevarat, pur si simplu nu te mai gandesti la tine, la sanatatea ta corporala si pshihica, ai demonstrat ca iubesti cu adevarat. Nu se merita sa te pui in pericol, in viata trecem prin multe, daca altii nu se gandesc la noi atunci o vom face noi, sa iti stea in gand ca intodeauna va fi cineva care te va merita, numai ca ai ales gresit persoana, fara durere nu am simti placerea asa ca, cand vei gasi alesul vei simti adevarata placere.

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu pot sa cred ca te mai gandesti la elstraight face. Nu ti-ai dat seama ca nu te merita? Tu ce faci? Te distrugi pentru un nemernic, caruia cel mai probabil nu ii mai pasa de tinestraight face. Si eu zic la fel ca nony...il uitam din secunda urmatoarewinking...Si stiu...usor de zis, greu de facut, dar trebuie sa ai si tu demnitatewinking.big grin

nony
| nony a răspuns:

Si tu pentru cine suferi? Pentru unu care si-a batut joc de tine? raised eyebrows
Pácat.eu il uitam din secunda urmatoare.

| Eu4EverX a răspuns:

Sunt in aceeasi situate ca tine! Sa nu fac cumva greseala sa ii areti ca suferi dupa el...iesi prin cluburi distreaza-te....incerca sa te gandesti ca el nu te merita....arata-i indiferenta ta si asta il va durea daca te iubeste, daca nu, nu ii va pasa...asa ca nu are rost! NU te merita!

| night_crawler a răspuns:

Daca eram in locul tau ieseam cu alt baiat...aratai ca nu suferi din cauza lui..fii mai desteapta ca el...succeshappy

| ATB a răspuns:

Ai vazut ce au scris ceilalti? Cu siguranta nu te merita si cu siguranta esti o fata frumoasa care pe viitor va alege un baiat care sa o merite pe deplin sa o faca fericita si sa o iubeasca doar pe ea. Ok stiu ca e greu acum dar incearca sa treci peste. uite asculta niste muzica iti dau cateva nume de melodii o sa iti prinda bine: Mecena-Catre ea, Adda - Satula de vorbe si Adda-Minti murdare facute praf mai incearca niste mecena daca iti place. stai linistita timpul vindeca si ranile sufletului deci vei uita cu timpu acum papa cv si nu iti ruina viitorul din cauza unuia care se crede "baiat" pentru ca poate sa insele... un baiat adevarat isi iubeste fata lui. O sa gasesti unu. daca vrei sa vorbim ca amici poti da un mesaj. Ai grija de tine pup.

| cyufulyky explică:

Voi spuneti sa mananca sa ma duc la scoala sa ma distrezi... dar nu intelegeti un lucru...eu in fiecare clipa ma gandesc la elcryingcrying...parca as vrea sa ma razbun pe el...acum m-am combinat cu un baiat din cartier... dar nu cred ca-i pasa... iar daca ii va pasa nu va lasa sa se vada asta...

nu stiu cat de repede am sa-l uit... ufff ce grea e viata

| cyufulyky explică:

Thoamne imi vine rad acum cand citesc...laughing

tocmai fostul mheu prieten care din cauz lui s-au intamplat atatea...tocmai el e cel acre da sfaturi...laughing)

| Tot.Eu a răspuns:

Mi S`A Intampat Si Mie Si Stiu Cum E. U Trebuie Sa Iti Gasesty Un Baiat Care Sa Tina La Tine Cu Adevarat, Sa Te Pretuiasca, Sa Te Accepte Asa Cum Esti.Si Sa`Ti Arate Astawinking
ToTul O Sa Se Rezolve Cu Timpu`winking

| rabbit a răspuns:

Chiar crezi ca merita toate astea pentru un baiat? acum serios. gandeste. te ca nu e sanatos ceea ce faci...winking incearca sa uiti de el pentru ca baieti mai sunt pe lumea asta si iti vei gasi pe cineva mai bun .pana atunci ai grija de tinewinking

| Danutz_8401 a răspuns:

Sa nu mananci sau sa nu te duci la scoala nu este o solutie... Ba mai raufaci.gandeste-te intai la sanatatea ta... Sfatul meu este sa il lasi o perioada singur...adica.incearca sa nu-l mai cauti.sau sa il mai vezi. 11 luni nu e putin... dar daca tine la tine si tu tii la el asa cum ai zis... o sa va impacati...crede-mawinking

| alina88 a răspuns:

Daca cu gurita ta ai spus ca nu te iubeste...deci nu te merita...gandeste-te merita sa ai de suferit atat pentru un baiat care nu stie sa te iubeasca.nu crezi ca e mai bine sa te pui pe picioare si sa nul mai bagi in seama, sai demostrezi ca poti foarte bine sa iti vezi de viata ta fara el...in acest mod cum te comporti acum ii demonstrezi cat de mult tea afectat faptul ca va-ti despartit... ceea ce faci tu acum ii va da doar bucurie si mandrie...ca a reusit sa te faca sa suferi.cine mai e ca el nu! asa gandeste .crede-ma ca la-r durea mai mult sa te vada ca nul mai bagi in seama chiar daca doare nu te merita e clar...baieti sunt cu miiele si garantat mai buni decat el...gandeste-te asa ...ASTA NU MA MERITA...DE CE SA SUFAR PT EL? ai sa gasesti persoana care te merita si te va iubi si respecta deci pastreazate pentru acea persoana(ma refer la faptul de a fi sanatoasa nu la altceva) si hranestete cum trebuie...SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În primul rând te apuci să mănânci sănătos, apoi trebuie să mergi la școală (absențe!), prieteni îți faci când ești mare (după vârsta de 18 ani), bucură-te de momentele vesele care ți le oferă vârsta pe care o ai.
Gândește pozitiv, nu este un capăt de lume la el, și mâine este o zi în care tu ai multe de făcut (și în mod deosebit de recuperat - materiile școlare).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gandi la el.am trecut si eu prin experienta asta.plangeam toata ziua... dar m-am gandit ca nu e bine sa sufar pentru un nesimtit care in clipa in care eu sufar el merge prin cluburi di se distreaza... tu apucate de mancat cat mai repede, si mergi la un doctor psiholog sa te faca sa uiti de tot... du-te la scoala ca e f.importanta.du-te si distreazate cu prietenele...nu mai fi supy.pentru binele tau... UITA-L. o sa-ti gasesti pers. potrivita