| Seby80 a întrebat:

Ce sa fac, atunci cand baietii tot imi zic,, Ba, daca nu te bati esti prost " (eu sunt o fire mai pasnica, pe scurt, nu suport bataia, in sensul ca vreau ca totul sa fie ok) si ce pot face cand zice asta, ce sa zic, cum sa procedez, ca sa ma lase, sa nu ma mai tot bage in bataile lor, adica sa le arat ca bataia nu rezolva nimic!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Poi tu esti atat de slab sa pui la suflet tot ce spun ei, daca e vorba de auto apare e partea a doua, dar nu sa te bati sa le arati lor ca esti cocos! Eu daca eram in locu tau nici nu vorbeam cu astfel de persoane.Cum spun ei "ba daca nu te bati esti porost"nu leai zi si tu ca ei dau dovada de imaturitate si teribilism?! Bravo tie ca esti genu de om care esti stapan pe sine si nu vezi in bataie o rezolvare, cat despre ei, n-ar fi rau sa isi bage putin mintile in cap...O seara placutahappy

| angelsaredickswithwings a răspuns:

Ei sunt tampitii

| cthulhu a răspuns:

Bate-i. Ca sa ajungi la pace trebuie sa treci prin razboi.

| stefanlovegreen a răspuns:

Incearca sa fi indiferent. Indiferenta trateaza multe. Cel mai bun leac pentru cineva sa-l faci sa se simta prost e sa-l ignori, sa tratezi cu indiferenta. Gandeste-te ca tu esti singur in aceasta situatie, ai propriul tau autocontrol. Gandeste inainte sa actionezi, nu lasa furia si ura sa te doboare asa de usor. Recunosc ca si mie mi s-a intamplat destul de des acest lucru, sa fiu pus in astfel de situati, desi rareori m-am enervat la culme si m-am luat la bataie. Autocontroleaza-te asta iti recomand.

| bosandrey a răspuns:

Nu-i baga in seama frate dacate bati ce rezolvi? doar daca e nev de bati nu de la o porcarie pentru un prieten etc