| Bubu500 a întrebat:

Ce sa fac ca ai mei sa ma lase sa ma machiez nu ceva strident si sa imi cumpar niste rujuri mentionez ca stau cu bunicii iar mama este plecata in afara
Am 13 ani( nu vreau raspunsuri de genul esti prea mica nu vreau sa ma machiez mereu macar cateodata)
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| angelcore a răspuns:

Nu esti mica sa te machiezi, intreab-o pe mama ta daca te lasa si promite i ca nu o sa te machiezi niciodata la scoala

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Chiar esti mica sa te machiezi de la varsta asta. Foloste un balsam de buze de la Nivea. Cele cu ambalaj rosu si roz dau si o usoara culoare buzelor.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti mult prea mica pentru a folosii machiaze si ati strica fata si ochii,.
Incearac sa intelegi ca priantii iti vor tot binele din lume, de aceea iti interzic sa folosesti machiaze, ceea ce este perfect nromal si sanatos pentru un copilas de varsta ta.
In plus, nu ai de ce sa te machezi nici macar cateodata, pentru ca nu este nromal sa faci asa ceva la anisorii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine fac ca nu te lasa))