| gabytza8 a întrebat:

Ce sa fac ca sa imi inving timiditatea?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DieBitch a răspuns:

Salut!
Să încerci să-ți dai oarecum comenzi.happy
Adică când ești intr-o situație și nu știi ce să zici. încearcă un salut/bună/ce faci și sigur după se va găsi subiect de discuție.și continuă să faci asta.și eu sunt la fel.și tot încerc, câte puțin îmi iese.
Să auzim numai de bine!happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am tot uitat si eu pe net cum sa scap de timiditate. si eu ma confruntam cu acelasi lucru.dar degeaba.
Am incercat sa fiu cat mai naturala cand stau de fata cu o persoana, si cand vorbesc cu ea sa ma gandesc la ceea ce vorbesc cu ea nu cum faceam inainte sa ma complexez de anumite lucruri...
Nu mai fii timida. si stiu este destul de greu sa iti invingi timiditatea. dar incearca sa iesi mai mult cu prietenii, sa iesi in evidenta, ca in unele grupuri de persoane timiditatea nu iti da voie sa iesi in evidenta si tinzi mereu sa stai ascuns.
Confrunta-te cu orice tip de situatie pentru ca asa vei depasi alte situatii pe care le consideri acum dificile.

Si nu ai de ce sa fii timida..ai incredere in tine...increderea de sine conteaza foarte mult...chiar cel mai mult.
Sustinte-ti parerile cand stii ca spui un lucru foarte adevarat.
Cand vorbesti cu o persoana uita-te in ochii ei pentru ca aceea persoana sa nu-si faca impresia ca nu asculti, o neglijezi, sau nu o bagi in seama.
Ai incredere in tine, nu mai fi timida!