| imiplacemov a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mi se mai ingrase parul?crying
Am incercat orice straight face

5 răspunsuri:
| coddy24 a răspuns:

Daca ai incercat orice inseamna ca nu mai e nimic de facut nu?
Incearca si tu sa mergi la coafor sa-ti dea ei un raspuns ca doar is de meserie tongue sau tunde`l mai scurt si spala-te de 3 ori pe zi pe cap

| Corina a răspuns:

Intrebarea aceasta a mai fost pus aici, pe TPU, dar nimeni nu i-a dat de capat. Si eu ma confrunt cu aceasta problema destul de deranjanta si inca n-am gasit niciun remediu. Am folosit tot felul de sampoane din comert. Nici cele de prin farmacii nu au fost mai eficiente, decat o perioada scurta de timp. Ideea e ca medicii sustin ca parul se ingrasa si face matreata din cauza stresului, care, din pacate, nu prea il putem evita. Ar fi bine sa mergi la un dermatolog, deoarece tratamentul este personalizat. Mie mi-au recomandat niste sampoane de la Ducray (Kelual DS) si de la Bioderma (Node DS), dar pe care, fiind destul de scumpe (60-70 lei), nu le-am incercat. Cat despre metode babesti, am incercat si eu cand eram copil, dar nu au prea dat randament (probabil trebuia sa fiu mai insistenta). Se spune ca baile cu infuzie de brusture, de nuc, de urzica moarta si chiar zeama de la urzicile de primavara, cand sunt oparite, sunt benefice pentru par. Poti incerca si tu, caci nu ai nimic de pierdut. Si apoi rezultatele depind de la un organism la altul. Sper sa-ti ajute.Cu prietenie!

| cucalic a răspuns:

Aceeasi problema am si eu, dar de 1 saptamana fac asa:inainte sa ma spal pe cap storc 1 lamaie si aplic sucul pe pielea capului. dupa 15 minute m-a spal cu heald&shoulden mentol. da rezultate

| Ana-Maria94 a răspuns:

Si eu sunt la fel de disperata, mi se ingrasa parul la 2-3 zile si nu stiu ce sa ma mai fac, am folosit si sampoane din farmacie si tratamente, dar degeaba.cand am fost ultima oara la couafor ma sfatuit sa imi cumpar de la Wella sampon pentru par gras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau nu-i mai da sa manince...