| Ăi_7032 a întrebat:

Ce sa fac ca sa pot dormi...nu pot sa adorm pana tarziu ( trebuie sa precizez ca ma gandesc si imi imaginez multe lucruri noaptea)?

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Sa nu mai bei bauturi ce contin cofeina inainte de culcare.

| lenalle a răspuns:

Eu am insomni mereu,ew~~eu pentru a putea adorm si sa nu stau treaza toata noaptea(nu pea pot dormi ) inainte de-a inchide televizorul si becul, mereu stau si citesc(daca e o carte cre imi place stau ci citesc mai mult, iar daca nu prea imi place citesc in jur de 30 de minte.P.S: am descoperit ca imi face bine si pot adormi, chiar dac tarziu)hehe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insomni, si eu am mereu. Incearca sa bei ceaiuri calde inainte sa te culci, sau citeste o carte. Si incearca sa faci multa miscare adica sport. Sau intodeauna scoala-te la ora 8. Mentionez ca exista in Carefour, Real sau Cora, un ceai pentru somn usor. Daca nu gasesti faci orice ceai. Dar cald.

| flaviii_4007 a răspuns:

Incearca sa-ti consui cumva energia ziua ca sa poti sa dormi mai bine.Tin sa te anunt ca si eu inainte de a adormi ma gandesc, imi fac tot felul de scenarii pana adorm, dar cu toate astea intr-un final adorm... uneori mai greu alte ori mai usor happy