| Iulia100rock4ever a întrebat:

Ce sa fac daca colegii mei de la scoala ma resping si profita de mine sa-i ajut la teme pentru ca am note mari?

Răspuns Câştigător
| SweeteLovee a răspuns:

Asa se intampla si la mine Iulia,numai ca ai mei nu ma resping, din contra, ne avem ca fratii.Parerea mea e ca trebuie sa fii putin mai rece cu ei,adica sa porti o discutie cu acestia,iar daca nu te decscurci, propune pentru ora de dirigentie o tema cum ar fi: Colegii, cei mai buni prieteni...Incearca sa fii mai blanda cu ei,iar daca nu se poate asta e! Astfel de prieteni nu trebuie bagati in seama. Arata-le si tu ca iti pasa de ei,incearca sa nu te lauzi in fata lor,sa nu pari o persoana rece! Ajuta-i cu ce poti,dar daca vezi ca situatia continua,trateaza-i asemena lor! Sper ca te-am ajutat,si nu auita: SUNT PRIETENI,ACOLO UNDEVA,CARE TE APRECIAZA, IAR PE CEILALTI, LASA-I IN PACE DACA NU MERITA!