| MariusMancea a întrebat:

Ce sa fac daca grpul meu de prieteni de la facultate nu mai vorbesc dintr-o data cu mine toti fiind din grupa mea. Nu mai am cu cine sa stau si ma simt groaznic cand stiu ca toti ma evita sau ma resping.
Ajutor...

Răspuns Câştigător
| VanessaTya a răspuns:

Buna, stim cu totii cat de greu e sa fii singur, sa n-ai cu cine vorbi, asa ca intr-un fel te inteleg, pentru tine conteaza foarte mult sa stii ca ai pe cineva cu care poti vorbi, rade si acum totul s-a schimbat, dar oare chiar asa e, esti sigur ca colegii tai te evita daca da atunci incearca sa afli motivul... facultatea se spune ca e cea mai frumoasa perioada din viata unui om deci profita de ea, nu exista in viata ta doar grupul respectiv incearca sa intri in vorba si cu alti colegi mai mari, mici nu conteaza, ci pur si simplu fi sociabil vei vedea ca vei intalni persoane ce te vor pretui pentru ceea ce esti. Stiu ca orice am scrie, probabil te vei simti la fel, dar gandeste-te nu esti singurul in aceeasi situatie, cunosc persoane care sunt foarte vorbarete, de treaba dar la facultate nu au mai pe nimeni prieten nu e vina lor ci a colegilor. In viata te vei confrunta mereu cu astfel de situatii important e sa tii capul sus chiar daca sufletul tau plange... si pe final iti spun ca voi da si eu acum in vara la facultate deci cine stie ce ma va astepta si pe mine, offf dar oricum tine minte ca nu tu esti de vina, ci colegii tai dar poate ca nici ei nu-si dau seama de acest lucru. big grin

1 răspuns:
| MadalinaElly a răspuns:

Hey happy
din cate am citit am inteles ca te simti groazinc.ai incercat sa le spui prietenilor ce au cu tine?
daca ei nu vor sa mai vorbeasca cu tine, lasa-i in pace, poti stai cu alti, si daca te evita, da-le de inteles ca nu-ti pasa.