| Mihaela979 a întrebat:

Ce sa fac dacă îmi place de prietena mea cea mai buna?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica la ce te gandesti?

| Violleta2022 a răspuns:

Mihaela979 draga, nu trebuie sa faci nimic special, doar sunteti deja prietene.
Va bucurati una de alta, iesiti si va plimbati impreuna, mergeti la plaja impreuna, mergeti la film, cititi impreuna, iesiti la plimbare prin parc, la cumparaturi si cam pe unde va lasa mamele voastre.

| Madaxo97 a răspuns:

Sunt 2 variante, ori îți inhibi sentimentele și continuați să fiți prietene ca si până acum, ori îți iei inima în dinți și îi spui ce simți pentru ea, cu riscul de a vă strica prietenia.
Acum tu știi dacă este sau nu open mind și puteți discuta despre asta fără sa te judece, poți de exemplu să deschizi o discuție cu ea pe tema LGBT să o întrebi ce părere are ea despre asta, cum îi vede ea pe acești oameni, dacă ea ar putea fi vreodată așa, dar să o întrebi așa în gluma, nu la modul serios, dacă pare deschisă catre așa ceva, ai putea să îi mărturisești sentimentele. Măcar ști ce simte și nu rămâi peste ani cu regret că nu i-ai spus. Succes.

| 1onur a răspuns:

Să-i spui Adevărul fiindcă nu o mai vezi că la început și vrie sa ai o relație cu ia și nai știu că se poate ajunge la așa ceva dintr-o prietenielaughing)