| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca urasc o fata, vreau sa o fac sa sufere? Pentru ca si ea m-a facut sa sufar
Dau funda:*:*:*

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Făcând-o să sufere, nu-i dovedești nimic altceva decât că ea te-a rănit foarte tare.
Spunea unul din utilizatori că indiferența doare cel mai tare, şi este foarte adevărat. Fiind indiferent, ea va crede că ţie nu-ţi mai pasă de ea, şi o vei răni în mod indirect prin fapte, prin comportament.
Aşa că lasă această ură deoparte, nu te mai băga în jocurile prostești ale oamenilor.

11 răspunsuri:
| Morrígu a răspuns:

Fa-i acelasi lucru pe care l-a facut si ea sa te faca sa sufei.

| Morrígu a răspuns:

Suferi^ Scuze.

| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Indiferența doare cel mai tare.

| greyhound a răspuns:

Razbunarea e arma prostilor. Cata satisfactie crezi ca-ti va aduce sa-i raspunzi cu aceeasi moneda.
Lasa orgoliile, treci peste, ca in viata se mai intampla si din-astea si ceea ce poti face e sa inveti

| MenταLµ a răspuns:

Esti rau. Uita ma de ea. Ta facut asa de mult sa suferi? Lasa-o nu-i face nimic. Nu mai vorbi cu ea. Da daca tot te enerveaza nu-i face nimic. Lasa-o ii fata.

| july00 a răspuns:

Stai linistit, nu trebuie sa te razbuni, sau sa faci rau. doamne doamne se ocupa de totiwinking arata-i ca ai trecut peste si ca esti foarte fericit, indiferenta doare cel mai tare.

| Pysykutzza a răspuns:

Nu vad nici o rezolvare daca o vei face sa sufere gandeste-te putin tie nu ti-a convenit ca te-a facut sa suferi tu de ce ai vrea sai faci asta te va face sa te simti barbat sau? Crezi ca te vei simti mai bine dupa? Eu zic sa uiti de ea sa o tratezi cu indiferenta dar tu faci ce vrei.

| Korman a răspuns:

Razbunare e arma prostului cum s-a mai spus mai sus.Cu ce te v-a incalzi daca o vei face sa sufere?

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Vezi ca daca gandesti si faci rau, totul se va intoarce importriva ta : vei deveni o persoana urata fizic si psihic.
Mai bine iarta pe cei ce-ti gresesc, dar incearca sa-i intelegi ce au cu tine.
Nu doresc sa fii victima, ci te sfatuiesc sa cauti problema dintre voi, si sa o rezolvi elegant, ca sa iesi cu obrazul curat. O discutie directa cu fata, in care sa ii propui sa va vedeti de treaba voastra fara sa va raniti, poate ar fi buna.
Si chiar e adevarat : indiferenta doare cel mai tare.
Da-i PAAA daca ea nu doreste sa aveti relatii civilizate.

Te-am tzucat, si-ti doresc drum spre lumina, nu spre gauri negre.

| Ghionea_Mihai_1989 a răspuns:

1.Razbunarea nu iti va aduce nici+o satisfactie
2. Ignor-o, e cel mai bun si usor lucru de facut in aceste cazuri

| Dairaa a răspuns:

Fa-o de ras in fata prietenilor ei happy