| byu_5076 a întrebat:

Ce sa fac?

Dupa ce i-am spus ca il plac mi-a pus ca vrea sa ne cunoastem mai bine, ca sunt foarte draguta, foarte de treaba, dar nu este pregatit pentru o relatie pentru ca ex prietena lui l-a inselat si el nu mai are incredere in fete.Mergem din ce in ce mai bine in relatia noastra de prietenie.Desi sunt multe fete dupa el, imi ofera aceeasi atentie. L-am intrebat daca o place pe una dintre rivalele mele si mi-a spus ca recunoaste ca este draguta dar nu ar vedea-o ca pe prietena lui si ca eu sunt mult mai draguta.In horoscop scrie ca(el este leu)va face luna viitoare o alegere privind viata sentimentala.

Avea o poza la avatar de la mine(cu el) pe care aseara si-a schimbat-o dar nu cred ca asta ar putea fi ceva de rau.Nu stiu!

A spus ca trebuie sa aleaga intre mine si respectiva, dar pana atunci are nevoie de timp.

Aseara nu a intrat deloc pe mine.

Ce sa fac? Sa nu intru nici eu pe el si sa astept sa intre el nu?(Cred ca ar fi cel mai bine)

Astept raspuns!
La reuniune mi-a multumit pentru invitatie desi nu eu ci rivala mea l-a invitat.
Fetele imi spun.esti proasta te place.se uita dupa tine
Si eu am vazut ca este destul de indiferent fata de rivala mea.incat cu mine s-a baga in seama dar cu ea nu.
Ma place? Ce sa fac? Sa nu intru pe el?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei cine da mesaje? Tu sau el? Daca el, poate ca a vrut sa vada daca il bagi si tu in seama, a zis ca poate e prea insitent, si eu mai fac din astea uneori mai las si pe ei sa-mi scrie, deci ar trebui sa-l bagi si tu in seama sa nu-l dezamagsesti. O fi schmbat-o ca o fi gasit alta mai frumoasa pe net si a zis sa mai innoiasca sau poate faceau misto prietenii sau colegii de ei ca pune o poza in care e impreuna cu o fata. Si cred ca poate nu te place, dar ii esti simpatica deci mai continua sa fii prietena cu el un timp, si sa te dai pic la el si vei vedea ca atunci cand se va simti pregatit va forma o relatie cu tine. Succes!:*

| DroGuleTz a răspuns:

Pai daca il placi inceraca s ava imprieteniti cred ca veti fi o pereche perfecta pup sper ca te-am ajutat big grin

| jasmine73 a răspuns:

Nu trebuie sa pari prea insistenta si nici nu trebuie sa te temi de rivala ta, poti sa-i faci o surpriza placuta, sa-l inviti undeva spunandu-i ca nu genereaza o relatie de prietenie deoarece pe el asta il sperie, totodata vazandu-va impreuna toate celelalte atacuri inceteaza, castigi teren, il vei cunoaste si mai bine, vei fi alatutri de el mai mult timp si-i vei da ocazia sa vada ce fata buna esti tu, incearca cu tact si rabdare, vei reusi