| foxeye a întrebat:

Ce sa fac? imi doresc enorm de mult un piercing in spranceana. din pacate dupa cum cred ca v-ati dat seama deja ai mei nu sunt de acord( mai mult mama). un sfat ceva? si mai ales un sfat de ingrijire de la cei care au sau au avut. la ce ar trebui sa ma astept dupa ce imi fac piercingul?

29 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Aceeasi discutie am avut-o si eu demult cu mama.Noroc ca e o fire care se enerveaza extrem de greu.Pe vremea aia (adica acum 2 luni) vroiam neaparat piercing in sparnceana.Si ai mei nu erau de acord.Si au stat sa imi explice avatajele(in afara de faptul ca e intresant, nu am gasit alt argument mai solid)si dezavantajele(probleme la pensat, posibilitatea de a-l agata de diverse haine). In fine pana la urma nu mi-am mai facut

| Silvia a răspuns:

Opaaa...au inceput sa se certe baietiilaughing). Pace in lume fratilorlaughing.
Ma... daca ai peste 16 ani...cred ca parintii ar trebui sa te lase...acum copii au piercinguri de la 10 ani...asa ca de la 16 cred ca e destul de normal sa iti faci... Dar vezi ca ti se poate infecta...de fapt la toti prietenii mei care au avut li s-a infectatstraight face.
Incearca sa faci lucruri care sa le arate parintilor tai ca meriti.big grin

| Silvia a răspuns:

Dmonik, encore e baietel big grin.

| Flav a răspuns:

Opa, miros un pui de pitzi aici. Dar cati ani tu de stai cu tigara asa in mana? ( o scuza-ma ca ti-am ranit aerele de domnisoara) Piercing? Ce, ai ramas singura din anturaj care nu are asa ceva?
Generatia asta K. F. C. ma omoara. Normal ca nu sunt de acord. Nu stiu cum sunt de acord sa fumezi la o varsta asa de frageda.
Pe la scoala ai mai trecut? Ma refer in afara de faptul sa arati ce tigari mai fumezi sau ce poseta trendy ti-ai cumparat.

| GameManiak a răspuns (pentru Flav):

Da tu ce esti.cumva un viitor bulibasha? Nu esti tu in stare sa critici asa zisa generatie KFC. Pentru ca fiecare generatie e diferita, tu daca ai deja 40 de ani de ce tziar mai pasa de ce se zice pe aici.si cu pierce e ok eu am de 2 luni de zile si mi s-a umflat in prima zis, eu am cerut voie parintilor sal tin pana la 18 ani si au fost de acord oarecum

| Flav a răspuns:

Romania e inapoiata ca nu poarta lumea piercing-uri? Sa inteleg ca nu esti decat alta pustoaica cu piercing ce s-a simtit cu musca pe caciula pe aici. Teribilismul e prea mare ca sa puteti intelege ceva. Te pup pe metal!

| Flav a răspuns:

Encore, tu ai facut ceva ca sa nu ne mai critice lumea? Nu mai vorbi ca buna samariteana, ca din butoane si vorbe toti suntem in stare.
Sunt innapoiat si ti-e rusine ca cei ca mine? E ok, iti urez succes in viata! Ciao bambina!

| Vizitiul a răspuns:

Moda astasad... o sa-ti pun o intrebare, dar nu mi-o lua in nume de rauwinking:"daca era la moda sa porti un k... t in nas purta-i", scuza-mi expresia, dar m-au luat nerviihappy...revino-ti.

| Vizitiul a răspuns:

Encore, eu doar mi-am spus parerea si cred ca e una destul de realista happy. Nu crezi ca daca era ceva normal lasa Dumnezeu omul direct cu piercing? ...tocmai din cauza asta mi se pare anormal. Imi cer scuze daca te-ai simtit jignita cu cevawinking.

| juniper a răspuns:

Piercingurile mai mult o sa iti creeze probleme si o sa te deranjeze, mai ales cand dormi, iar daca esti atacata si cineva iti smulge piercingul asa o sa te doara, daca faci asta pentru ca e "la moda" iti dau un sfat: Da-i dra** de aia care te hipnotizeaza sa faci asta.

| oz a răspuns:

@encore...omu nu se referea strict la pierce..."ai mei nu sunt de acord" si uite-te la avatar... tipa tine tigara in mana...chiar crezi ca parerea parintilor conteaza pentru ea? si sunt sigur ca parintii ei "sponsorizeaza" tot...

auran
| auran a răspuns:

Mi-ar place sa ne intalnim peste ani, cand vei fi si tu la randul tau mama si poate vei fi terifiata de moda care o sa fie pe vremea ta... de ce sa-ti strici fatuca, crezi ca o sa fii mai cool sau mai sexi? Nici eu nu as fi de acord cu asa ceva - puneti-l in buric eventual (sau poate acolo deja ai unul?!)...

| Encore a răspuns:

Danyprapaditu ce faceai daca traiai in franta? Acolo sunt si babe de 70 de ani cu pirceuri in buza, sparanceana, nas? Mai ziceai ceva de moda?laughing
De aceea despre noi se spune ca nu sunte civilizati, pai cu mentalitati ca ale voastre n-avem cum.
Flav de ce nu ai fi de acord? Te afecteaza cu ceva? Gandeste te ca in straintate vezi si oameni de varsta a 3 a cu pirceuri...
In fine nu ma mai bag peste mentalitatile voastre, asa o sa fie Romania mai inapoiata tot timpul... Pacat.

| Encore a răspuns:

Nu Flav am 21 de ani, nu port pirceuri dar mi-e rusine de lumea ca voi care inca nu stiu ce e aia democratie mutati-va mai oameni buni undeva unde dominca comunismul, oricum majoritatea dintre voi aveti mentalitatea asta pentru ca v-au prostit manelele, nu am zis ca suntem inapoiati d-asta, asa suntem noi inapoiati laughing De ce toata lumea critica Romania, lumea de aici, prin Italia ne injura lumea, in Spania la fel, DE CE? zi Flav... Pentru ca asta e nivelul nostru sunt undeva in 1900 noi laughing

| Encore a răspuns:

Nu mai zic nimic... Asa mentalitati... Doar in Romania intalnim rolling eyes.

| foxeye explică:

Bine mi-au ajuns criticile si restul... am pus o intrebare si am cerut un raspuns. e vreo problema ca fumez(parintii mei stiu asta)? 17 ani am ca tot veni vorbawinking nu inteleg care`i treaba nu imi doresc un pierce ca sa ma dau mare sau sa fiu mai diferita, dar vad ca sunteti prea inchisi la minte ca sa mai vedeti si alte parti ale omului. ca sa nu mai spun de faptul ca aceea este o simpla poza care poate nu este nici macar a meawinking

| nenitzu86 a răspuns:

Sa te astepti la represalii si certuri in familie laughing O sa ti se umfle si o sa ai rana acolo cam vreo saptamana... Daca iti pui pierce intr-un cabinet autorizat o sa-ti spuna ei cu ce sa te dai acolo sa se vindece mai bine. De obicei e vorba de baneocin... La nevoie se pot lua si antibiotice...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flav, prietene, sunt de acord cu Encore, pai tu de unde crezi ca ni se trage inapoierea asta pe toate fronturile? De la lipsa de piercing-uri, fumat pe la 12 ani, sex timpuriu si lipsa lui Louis V! Bai, cat sunteti de inapoiati!
Encore, iubito, eu as fi tacut, de ce spui tu cati ani ai? Ca sa ne lamurim ca, desi trec doua decenii, limitarea intelectuala nu mai trece?
Oare iar imi iau stupizi daca spun adevarul?!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Silvia, nu conteaza, limitarea este asexuata! Vrei sa-i spun iubitule? Nu ma deranjeaza, atata timp cat sunt mii de km intre noi! Asa sa fie, ca e posibil sa fie transmisibila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah voi tot va certati aici. fata a intrebat cum sa iti ingrijeasca piercigu. ce e asa de greu. daca sti raspunzi daca nu nu te baga peste ce vrea ea in viata.sasi bage si in pe**** ca nu ma afecteaza cu nimic.bun...eu am avut si in vuza si in limba si in spranceana. e un timp in care vezi la altul vrei si tu. dupa maxim 2 luni iti trec gargaunii.nu va stresati ca nu dureaza nici la ea mult. puneti scumpo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa fiu sincer am 15 ani si imi doresc si eu dar parintii nu au nimic in potriva dar vreau sa mai treaca ceva timp km pe la 16 ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi se pare o dorinta personala lumea crede ca suntem inapoiati, dar de fapt nu vedeti ca generatile " mici si needucate" duc Romania mai sus" uitati-va in Europa.oameni.directori.au pierce-uri.aici e o problema.in Romania se caracterizeaza omu dupa aspect.nu dupa competente sau acu, ularea de informatii.nu ganditi deloc bine, silverglow. pune-ti pierce.pentru ca asta iti e dorinta, nu? dupa parerea mea.scopul principal in viata e sa ma simt BINE. facand ceea ce imi cere inima.capu sau mai stiu eu ce gargauni. Pune-ti pierce.se trateaza foarte usor.il scoti te speli seara.atat. te pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi se pare o dorinta personala lumea crede ca suntem inapoiati,dar defapt nu vedeti ca generatile " mici si needucate" duc Romania mai sus" uitati-va in Europa.oameni.directori.au pierce-uri.aici e o problema.in Romania se caracterizeaza omu dupa aspect.nu dupa competente sau acu,ularea de informatii.nu ganditi deloc bine,silverglow.pune-ti pierce.pentru ca asta iti e dorinta,nu?dupa parerea mea.scopul principal in viata e sa ma simt BINE.facand ceea ce imi cere inima.capu sau mai stiu eu ce gargauni.Pune-ti pierce.se trateaza foarte usor.il scoti te speli seara.atat. te pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet nu ai ce pareri sa ceri ca numai cocalari iti raspund. Ce criticati atat bhai? aaaa... voi sunteti aia buni...vai de capul vostru. Ea vrea sa fie cu un pas inaintea voastra.bravo ei.Nu baga lumea in seama ca si de mine vb dar nu imi pasa.eu am in buza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off, de aia Romania nu o sa se maturizeze odata... Treziti`va fratilor e democratie (cel putin asa cred) fiecare face ce vrea... sunteti ca babele alea "iaute`o maica ce belciug are in buza "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude. ce minte aveti.nu inteleg de ce daca vrei sa. ti pui un pierce devii automat "pui de pitzi". cred ca mai multe probleme au aia care spun asa ceva decat simplele persoane care doresc un pierce.Mentalitatea invechita nu face decat sa se impotriveasca noului si astia care comenteaza degeaba nu sunt decat persoane frustrate ca au imbatranit sau ca nu si.au gasit locul in societate. lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude.ce minte aveti.nu inteleg de ce daca vrei sa.ti pui un pierce devii automat "pui de pitzi".cred ca mai multe probleme au aia care spun asa ceva decat simplele persoane care doresc un pierce.Mentalitatea invechita nu face decat sa se impotriveasca noului si astia care comenteaza degeaba nu sunt decat persoane frustrate ca au imbatranit sau ca nu si.au gasit locul in societate.lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. pune. ti, doar il vei putea scoate cand vrei corect? deci ce mai astepti.si asa Dumnezeu nu ne. a lasat si cu haine, lucruri etc,!