| ionika a întrebat:

Ce sa fac imi place de un baiat dar nu stiu cum sai spun.imi puteti da un sfat si mie nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| annisy a răspuns:

El da semne ca ar avea aceleasi sentimente? nu stiu cred totusi ca sunt anumite reactii pe care nu le poti reprima. daca si el e aproape aceeasi lungime de unde da-i un "sut" ca sa fiti intr-adevar. spune-i daca nu in fata printr-un mesaj(dar sa nu zici la sf daca si u simti la fel da bip sau msj sau un tlf ca poate pers respectiva nu vede la timp mesajul) poate cand va ve-ti vedea fata in fata iti va raspunde cu aceleasi sentiment sau te va ignora .vei stii atunci ce simte.bafta!

26 răspunsuri:
| gabitzu_8696 a răspuns:

Daca crezi ca va merge .eu zic sa'i dai asa mici semne ca te intereseaza persoana lui.sa'l privesti cum nu l-ai privit niciodat, sa te bagi in vorba cu el chestii de genu si daca vez cv schimbat dup ctv zile ii spui ca il placi... dar daca de ex el te ignora mai bine las-o baltahappy

| lisa_5170 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el, sa vorbesti cu el, poate aveti cateva lucruri in comun, pareri, interese comune...incerca sa devi prietena lui si in acelasi timp sa ii arati ca il placi. daca te place si el o sa iti arate asta si vei prinde curaj pe parcurs. Nu ai nimic de pierdut daca incerciwinking

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Eu zic sa-i spui adevarul k il placiwinking

Numai atunci toti stii daca si el te place sau nu

Daca tii in tine nu poti stii daca te place sau nuhappy big grin

Aceiashi situatie am avut si eu, si i-am spus ca-l plac iar el a zis ca si el ma place dar era frica sa imi spunabig hug

Iar acum sunt cu el de 3 luni...

| ionika explică:

Te rog sa ii spui ca il placi banuiesc ca il si iubesti dar spune-i vezi daca te place si fiti impreuna.

| ionika explică:

Uite eu sunt ioana fata cu intrebarea acea si as vrea sa va multumesc tuturor pentru raspunsuri chiar miau fost folositoare.am folosit cel mai mult raspunsul dianei.imi dati si mie idiurile voastre plzz

| mario_7408 a răspuns:

Mai degraba spui scur si la obiect "te iubesc" decat sa te complici sa scrii intr-o scrsoare romane intregi(mult si prost), iar daca te referi ca nu ai curajul necesar, gandeste ca maine el nu va mai fi si trebuie sa-i spui neaparat azi, pentru ca maine poate fi prea tarziu si niciodata nu stii ce-ti rezerva clipa urmatoare... Viata poate lua intorsaturi neasteptate! Ti-o spun din proprie experienta, ca la un prieten!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i de inteles sau poti sa-i spui dea dreptul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimitei un desn cu o inimioara strapunsa de o sageata a dragostei si amprenta de ruj a buzelor pe o petala de trandafir alb.va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionika te-as sfatui sa faci ca mine sai sp in fata dar o sa stati impreuna si daca nu va certati in macsim 2 sap raw de tot da va injurati sa ma injuri u pe mine si mai spune si la toata lumea sa da ma aleia ii place de mine da ma aia si cine stie cum te jigneste si nu iti convine cand iti ajunge la urechi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu stiu cum sa fac... el da semne ca ma place dar... nici nu mai stiu ce sa cred... e cu un am si jumatate mai mare k mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soptestei incet la ureche! imi placi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ee nu e chiar asa de greu ia-ti inima n dinti si fa-o ce o fi o fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai numarul lui de telefon dai un sms de genul"Ce ai crezi despre mine:1 bip/sms-ma placi, 2bip/sms-un sarut, 3bip/sms-sunt draguta, 4bip/sms-sunt frumoasa. Vezi raspunsul si daca e prima poti sa-i trimiti sms inapoi:"Si mie imi place de tine" si se rezolva toata treaba. daca nu-l ai cerei-l si atunci il trimiti:d.Eu asa am procedat. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doresti intreaba-l daca el te iubeste.Si nu atrage atentia la. El si mai tare o sa se indragosteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... ii atragi atentia cu feminitatea ta. Chestia e sa nu pari o disperata atunci sigur te va ignora tongue
spar sa te ajute raspunsul meu

baftabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing mergi spre el si ii spui..."sti esti dragut si cred ca-mi placi" apoi vezi tu ce zice si continui discutiatongue

Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing mergi spre el si ii spui ..."sti esti dragut si cred ca-mi placi" apoi vezi tu ce zice si continui discutiatongue

Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si cear nujh ce sa fac pentru ca nu prea am eu curaj sa-i zic ca l plac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg ionika si am aceeasi problema ca si tine si nu stiu ce sa fac si mie rusine sdai spun ca il plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ionika spune-i pur si simplu pe mess daca are o dat cand nu e el la sai un messaj si el v-a intelege nai nimic de pierdut ar putea sun asa draga (cum il cheama) eu te plac daca si tu simt acela si lucru te rog sa -mi spui cu dragoste ionika spre sa-i placa succes pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bafta oricum
eu te sfatuiesc sa ii spui sentimentul tau fata de el si iti va spune daca simte acelasi lucru
multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu i-am spus ca imi place d el pur si simplu dar p mess si a spus ca nu i place d nimeni dar inainte imi tremurau picioarele si aveam fluturi in stomac pentru inceput poti sa i dai un kiss p mes ssau sa i spui ca e dragut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mi-a spus mai de mult ca ar trebui sa il respingi si astfel el te va "dori" pe tine si oricum eu am o problema mai serioasa
Eu l-am visat pe baiatul pe care il plac ca moare chiar in scoala, si nj ce sa fac

| deea_1338 a răspuns:

Aceasi problema am si eu

| alina♥ a răspuns:

Hey mario ionik a spus ca i place de el nu ca il iubeste ...vei descoperi in timp daca il iubesti sau nu... presupun ca nici nu prea vorbesti cu el.big grin ma gandesc. daca ai id si are si el ii poti trimite un mesaj cu,, pe cine trag si eu d gagic'' sau ''cau prieten'' vezi daca iti raspunde :* mult noroc

| ciresika_7252 a răspuns:

Ionika dai semna! mereu fii in preajma lui tragei mai multa atentie fii sigura nu vei ramine fara atenti lui succES