| vanilie_3617 a întrebat:

Ce sa fac? incerc sa imi las unghiile sa creasca.si nu pot laughing ori mi le rod. ori cresc putin si le agat.sad stie careva niste chestii. ceva? am incercat cu uleiul putin caldutz...altceva? mai stiti? help :p

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite. Succes!

| creatza_7850 a răspuns:

Iti pot da un sfat pentru si eu am fost la fel, pana la varsta de 19 ani le-am ros! din pacate! cumparati intaritor de la kallos sau flormar, de la farmec o lotiune pentru unghii cu b5, nu le mai da cu oja ieftina.si pentru incalbenirea lor poti folosi zeama lamaie. bafta! la mine a mers.