| yoooo a întrebat:

Ce sa fac la petrecerea de ziua mea in afara de dans?

13 răspunsuri:
| camelia1812 a răspuns:

La multi ani:*:*
deci pentru inceput :1. Trebuie sa-ti faci un plan pentru organizarea petrecerii

Daca iti faci o lista cu ce anume ai de facut, ce ai de cumparat si cand trebuie sa le faci pe toate, vei fi mult mai relaxat(-a) si nu vei uita lucruri importante pentru o petrecere reusita. In plus, nu te vei pierde in detalii neimportante.

2. Stabileste o data si o ora pentru petrecere

Gandeste-te cand ar fi cel mai bine pentru toata lumea sa fie petrecerea, in timpul saptamanii sau in week-end? Daca este ziua ta de nastere, s-ar putea sa nu tii petrecerea chiar la acea data, pentru ca nu pot veni invitatii. Ora la care va avea loc este si ea importanta, in functie si de locul in care se desfasoara petrecerea.

3. Fa-ti un buget

Trebuie sa stii din start cat iti permiti sa cheltuiesti si cam care ar fi lucrurile care trebuie cumparate.
Bugetul trebuie sa fie realist si in concordanta cu asteptarile tale pentru acea petrecere. Stabileste-l in functie de numarul de invitati, locul de desfasurare, meniu, bauturi, decoratiuni si activitati.

4. Locatia

In functie de bugetul pentru petrecere, vei stabili si locatia.
Fie ca este acasa (varianta cea mai ieftina), fie la un club, restaurant sau terasa, trebuie sa stii din timp unde va avea loc, ca sa poti face o rezervare daca este nevoie.

5. Mancarea si bauturile

De buget si de locatie va depinde si mancarea sau bauturile.
Fa-ti estimarile in mod realist, daca mergi la un restaurant/club, afla preturile dinainte ca sa stii la ce te poti astepta.

6. Numarul invitatilor

Pe langa faptul ca trebuie sa faci o lista cu invitatii si sa-i anunti din timp despre petrecere, ca sa poate veni, trebuie sa te gandesti daca este potrivita locatia aleasa si mancarea/bauturile pentru numarul de invitati.
Incearca sa inviti persoane care sa se inteleaga bine intre ele si sa aiba preferinte apropiate, ca sa nu existe discutii si toata lumea sa se simta bine.

7. Muzica

Ai grija ca muzica sa fie pe placul tuturor, dar sa si indemne la dans. La inceputul petrecerii poate fi ceva mai linistita, pentru a le da invitatilor posibilitatea sa se cunoasca intre ei, sa discute, apoi, dupa sosirea tuturor invitatilor, muzica trebuie sa fie pentru dans.

8. Apropierea petrecerii

Nu lasa lucrurile pe ultima suta de metri, planifica lucrurile si pune-le la punct din timp, ca sa nu intri in panica in ziua petrecerii si sa fii o gazda prost dispusa.
Regula de aur este sa nu intarzii la propria ta petrecere. Ar fi cazul sa fii acolo pentru a-i intampina pe invitati si pentru punerea la punct a ultimelor detalii.

9. Cumparaturile

Iti trebuie o lista de cumparaturi ca sa acoperi tot ce iti trebuie pentru petrecere.
Nu lasa pe ultimul moment achizitia de lucruri importante.

10. Super-petrecerea

Ca totul sa iasa bine, planifica momente cheie ale petrecerii, gandeste-te la niste jocuri amuzante care sa ii faci pe invitati sa interactioneze si sa va distrati. Poti sa faci si o petrecere tematica: de exemplu "Cosa Nostra" (invitatii sa vina imbracati ca mafioti). Poti pune chestii funny prin casa, legate de tema, mesaje, decoratiuni. poti organiza un concurs de karaoke

Nu-ti mai ramane decat sa petreci. Ca petrecerea ta sa iasa perfect, trebuie sa planifici fiecare moment al ei, in rest, iti ramane sa te simti bine la propria ta petrecere.

sper ca ti-am fost de ajutor... distractie placuta:*

| Elena1234456 a răspuns:

Jocuri de genul sticluta.sau cu carti pe pedepsehee hee.

| demonangel37 a răspuns:

Fiind petrecerea ta de nastere poti face un singur lucru sa inviti doar prietenii adevarati si sa te distrezi este cel mai important lucru deci adu ceva ce le-ar placea si prietenilor tai si totul o sa iasa bine app La multi ani!

| LoveMusic a răspuns:

Ati putea juca jocuri, ati putea sa va uitati la un film interesant cu popcorn bineinteles (film fara popcorn nu exista) love struck ati putea sa ascultati muzica, sa va faceti unghiile, sa va machiati.Tot ce stiu e ca de ziua mea beau sampanie si atata dansez pana "ma rup". Deci, succes! :* Si la multi ani >big grin

| madalicious a răspuns:

Jucati carti, jocuri, poti face o petrecere in pijamale, mancati tort, daca sunt fete va machiati, va faceti unghiile, va povestiti secrete, pe scurt faceti tot ce va trece prin minte.

| nobody_9468 a răspuns:

Woow...la multi ani! Sa cresti marehee hee
Daca stiti sa va distrati sa va simtiti bine, totul va merge de la sine! Nu'ti fa probleme!

Bafta.

| HBK a răspuns:

Eu zic ca cel mai important este sa iti alegi cu grija invitatii. Daca ai stii cat conteaza acest detaliu.Mare lucru nu ti trebuie, invitatii pot fi de multe ori reteta succesului.Pe langa muzica, aperitive, bauturi ar merge si o bataie cu friscasmug. Amintirihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Karaoke, masa festiva, bal mascat, concursuri.Cauta pe Google activitati pentru petreceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la ziua mea am propus un joc foarte tare! ar trebiu sa il incerci! tu si prietena ta va legati una pe alta la ochi! apoi, luati un ruj fiecare in mana si apoi rujativa una pe alta! its so funny

| xxxRob3rtaxxx a răspuns:

Pai poti sa organizezi diferite jocur de exemplu sticluta cu atrava sau cea cu pupici, ochi albastri, etc. poti chiar sa inventezi un joc dragut. dar cel mai important nu lasa pe nimeni sa faca ce vrea (la mine a fost un dezastru cand i-am lasat sa faca ce voiau)! o si un joc super ar fi scaunele muzicale! la orice petrecere merge!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege o tema si apoi faci totul dupa acea tema

| deutza07 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa te simti bine si sa te distrezi, sa faci un plan al petreceri(distractiv) iar asa sigur nu vei da gresi. SUCCES!

| yasmina123 a răspuns:

Pai pentru a avea o petrecere reusitatrebuie sa ai un plan.La anceput puteti asculta muzica pana vine toata lumea. Poti juca diferite jocuri, cum ar fi:
1.Carti(makao,tabine,razboi,toci,septica,popa prostule.t.c.)
2.Cat de jos poti ajunge
3. Karaoke
4. Spartul baloanelor(pune la fiecare invitat cate un balon la picior si cine sparge cele mai multe castiga, poti chiar sa dai si premii)
Sper sa te distrezi si sa ati iasa bine petrecerea!