| Nickki a întrebat:

Ce sa fac? Multi imi spun ca sunt frumoasa, draguta. Dar eu nu ma simt asa. sad

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Nu te simti asa pentru ca tu iti vezi probabil majoriatatea defectelor, daca nu chiar toate, si ti se pare ca ele nu mai lasa loc frumusetii. Pe de o parte e normal, nu esti singura careia i se intampla asta. Pe de alta parte ar trebui sa te schimbi. Ar trebui sa incepi sa te uiti la partea ta luminoasa, patea pe care toti o apreciaza si datorita careia ei nici nu iti observa defectele pe care tu le consideri evidente. Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine, in cum arati si sa te simti bine in pielea ta pentru ca aceasta incredere se va vedea si te va face de doua ori mai frumoasa. Atunci cand mergi pe strada uita-te in ochii trecatorilor fara sa te simti prost. Daca multe lume iti spune ca esti frumoasa inseamna ca tu chiar esti si odata ce va trece perioada asta dificila pentru tine vei constientiza si tu asta. Si nu uita- frumusetea exterioara nu e nimic fara frumusetea interioara! Asa ca descopera si tu frumusetea in ceilalti, fii buna si vei vedea ca lumea va observa cum cele doua frumuseti(atat interioara cat si exterioara) se imbina armonios in ceea ce esti tu. Astfel, crede-ma vei fi placuta de toti, inclusiv de tine!

3 răspunsuri:
| crysty97 a răspuns:

Ca fapt divers Te vezi in oglinda de 5 ori mai frumos decat esti cu adevarat
si aia "multi" daca sunt prieteni apropiati sau parinti sau rude e clar ca iti spun asta numa asa sa nu te simti prost

| Nickki explică:

Eu stiu ca sunt darguta, frumosa. Ma vad in oglinda si vad ca sunt draguta. Dar problema e ca eu nu ma simt asa.

| xey a răspuns:

La fel mi se intampla si mie, ai incredere in ceilalti, fa-te frumoasa si te vei simti mai bine