| bubulikmik a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am picioare atat de groase sus?!?!? si sa am sanii mari . am inteles ca flotari si sa mananc porumb?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Porumb? Doamne fereste! E aproape ca si cum ai manca paine. In schimb poti sa faci mult sport (cardio mai ales), adica: banda, bicicleta stationara, stepper, sau aerobic. Ideea e sa transpiri. Si genoflexiunile, fandarile cu gantere mici (max 2 kg) sunt foarte eficiente pentru picioare, desi vreo cateva zile bune o sa ai o febra musculara groaznica. Masaj in fiecare zi cu gel anticelulitic, daca este posibil. Evident si la alimentatie trebuie sa ai grija: renunta la paine, dulciuri, fainoase in general, si grasimi (mai usor cu porcul, si daca poti renunta o perioada la ulei; iti garantez ca o sa vezi diferenta). Mananca salate, lactate cu putina grasime, carne slaba (peste, pui) la gratar, fructe. Ultima masa, sa fie cel tarziu la ora 19 happy

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Asta cu porumbul cam așa e. Boabe de porumb, ca și găinile înante de a fi călcate...pe bătături.