| diavolitza a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai fiu asa irascibila? ma supar din orice.

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Control, control, control.

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Gandeste-te inainte sa te superi ca nu este bine sa faci asta.happy

nony
| nony a răspuns:

Usaaaaaaaaaaa! Iti masezi lobi urechi, iti aprinzi o tigare.si daca te enervezi rau de tot, ia un distonocalm. ajutawinking

nony
| nony a răspuns:

@Moneyandfame a vorbit ca un adevarat maestru shaolin.rolling on the floor. Te-ai lovit la cap.sau vrei sa devii expert TPU?winking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Va recomand ca o perioada de timp sa faceti numai ce va place, încercati sa va ganditi la ceva frumos, iesiti din starea în care va aflati, ascultand muzica si sa petreceti mai mult timp cu prietenii.

| buburuzAndreea a răspuns:

Poate e sindromul premenstrual. Urmeaza sa-ti vina? Sau stiu eu... ai vreo grija pe cap si esti mai irascibila pentru o perioada. Ia-ti cateva minute in fiecare zi ca sa faci lucrurile care te fac fericita si care te relaxeaza. Poate ajuta. Sau incearca sa analizezi mai bine situatia inainte sa-ti sara tandara, poate ca exagerezi uneori fara sa-ti dai seama.
Calmare placuta! big grin

| Crisu_8081 a răspuns:

Sex... Of, ce greu e sa fii femeie! straight face Psihologul meu mi-a recomandat sa imi pun un elastic la mana si sa trag de el de cate ori ma enervez.Am ramas cu semne... dar merge!laughing

| Moneyandfame a răspuns:

Fa pace cu tine.

| just4fun_8801 a răspuns:

Ia calmante

| powergirl a răspuns:

Gandeste-te la ceva care iti place tie cel mai mult si ai sa te calmezi daca deja ai devenit irascibila iar daca nu ti-a sarit tandara inca incearca sa gandeste situatia mai bine inainte de a sari cu gura si ai sa vezi ca putin control asupra ta nu iti face rau. asa ca incaerca si ai sa vezi. multa bafta!

| bonny a răspuns:

Si eu ma supar din orice... dar nu e bine sa ai nervilaughingoricum...incearca sa stay linistita si sa te calmezi in loc sa te superi.mai bine nu iei in seama si tot u ai de castigathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va recomand ca o perioada de timp sa faceti numai ce va place,încercati sa va ganditi la ceva frumos,esiti din starea în care va aflati ,ascultand muzica si sa petreceti mai mult timp cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa scoti "porumbelul" din gurita, respira....inspira-expira si vei vedea ca merge. happy
Sau cel putin reactia ta va fi una mai buna, nu una radicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cat mai mult dragoste si nu consuma cafea!
Poti sa incerci si cu mai multi parteneri o data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma enervez ff tare laughing)) si sunt irascibila ma supar din oriceee happy ce pot sa fac happyhappy

| lul23 a răspuns:

Cred ca is exact in situatia ta... ranesc persoanele dragi, vorbesc urat, nimic nu ma multumeste... apoi imi pare rau sad... nu reusesc nici cum sa ma contolez sad

| mihaela_5174 a răspuns:

Buna! Incearca sa te calmezi...linisteste-te in mom in care esti provocata, iar ca sa iti limpezesti gandurile... vb cu cineva, iar daca nu ai cu cine vb...mergi intr-un loc linistit.cum ar fi un parc... o balta(apa te linisteste mult)...plimba-te si gandeste-te la tine.Adauga in programul tau activitati relaxante, placute, mai ales ca e vacanta sunt o gramada de activitati distractive in perioada asta.Mull noroc!:*