| Sfinnx a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai fiu asa "retrasa is inchisa" in grupul de prieteni? Ptc..prietenului meu nu ii convine sa fiu mereu asa si...a zis sa imi schimb comportamentu si sa fiu mai vesela ptc lui nu ii convine si nu ii plac pers astea.si nu stiu ce sa fac sa ma schimb ptc o sa ne despartim daca o tin tot asa.Nu pot sa fiu tot timpu` vesela daca nu mi da nimeni un motiv sau asa.Iar in pauza rad si eu dar nu s genu care sa deschida subiect..si nu ma integrez intre ei. suntem caractere total diferite...ei sunt piesele albe eu singura neagra.ptc sun rockerita, ptc sunt emo si pe el il deranjeaza si mi am auzit vorbe urate la adresa mea.
Ceea ce m a schimbat si m a facut as fiu retrasa sa ascult rock etc si sa ajung in "anturajul" asta au fost problemele de familie de acum cativa ani, divortul dintre ai mei si de atunci a inceput totul.De atunci m am schimbat complet.dar separe ca in rau.

4 răspunsuri:
| B3ntea a răspuns:

In primul rand iti spun sigur ca nu faci parte din grupul potrivit! daca iti auzi povesti despre tine e clar ca nu te vor acolo, cauta-ti niste persoane cu interese comune si vei fi mai activa in grup.
Eu de exemplu as iubi o rock-erita, dar nu o fata linistita.
Viata e frumoasa, distreaza-te fara sa gandesti prea mult...fa ce iti trece prin cap si ce te face fericita nu ii asculta pe ceilalti
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce mai stai cu el daca sunteti poli opusi? daca el iti cere sa razi degeaba, cereii si tu sa numai rada tot timpul, sa vezi daca ii convine. doar pentru ca ce faci tu nu e normal pentru el, nu inseamna ca e normal pentru tine. nu tot timpul faza cu "polii opusi se atrag" merge.

| jupinu2011 a răspuns:

Atunci schibati combortamentul si incearca sa bagi si tu pe cineva in seama

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit, mai ales ca mentionezi in intrebarea ta problemele financiare.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!