| dedeutza_4556 a întrebat:

Ce sa faci daca parintii nu te lasa sa te imbraci cum vrei uh? ei nu inteleg gusturile adolescentei?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O fac spre binele tau sa nu ajungi ca prietenele tale.

| Crisu_7532 a răspuns:

Atata timp cat locuiesti in casa lor si hainele tale sunt cumparate din banii lor.nu prea poti sa faci mare lucru. e posibil ca parintii tai sa fie axati pe ideea ca atata timp cat locuiesti cu ei, faci cum ti se spune. in acest caz, n-ai sanse de reusita cu ei momentan. poate dupa ce mai cresti vreo 2-3 ani o sa poti sa discuti altfel cu ei. pe de alta parte, daca tu vrei sa te imbraci numai cu fuste mini si bluze decoltate, transparente si pline de sclipici.ar cam trebui sa intelegi si reticenta parintilor de a te lasa sa te imbraci cum vrei. daca parintii iti cumpara haine fara sa te anunte, spune-le ca ti-ar placea ca data viitoare sa mergi si tu cu ei la cumparaturi. iar la cumparaturi, spune-i direct mamei tale cam ce ti-ar placea sa porti si, daca ea nu e de acord, incearca sa gasiti niste hainute care sa va "multumeasca" pe amandoua.

| Prishille a răspuns:

Crezi ca ei nu inteleg gusturile adolecentei? Hey si ei au fost ca tine, dar au o exeperienta in plus si stiu ca orice fata care se imbraca indecent, e etichetata de ceilalti ca panarama. Asta vrei? Daca nu asta e motivul, iar imbracamintea e decenta, atunci o sa picati la invoiala. Desigur decent inseamna mai mult decat a nu te imbraca in fuste pana la fund, pantaloni cu talia mai jos de dunga chilotilor sau bluze prin care ti se vad jumatate din sani. Pana la urma decent inseamna sa fii nici prea extravaganta. Uite ai si o parere de baiat, oare la ce s-a referit cand a spus sa nu ajungi ca prietenele tale?

| ZoOzOLe a răspuns:

Incearca sa nu te imbraci foarte vulgar dar nici foarte demodat fa o combinatie cu hainele. incearca sa faci si cateva compromisuri si vei gasi o modalitate de a te imbraca incat sa-ti multumesti parinti dar si pe tine. bafta

| Scumpika_6890 a răspuns:

Pai explica-le ca toate prietenele tale se imbraka asa.si nu vrei sa arati ca o baba.((eu de ex nu am probleme cu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma lasa sa ma imbrac cum vreau eu cati aniai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicale ca nu mai e ca pe vremea lor asa de strict dale exemple uite fata aia are si eu vreau sa am e la moda se poarta uite si baiatu ala are si eu vreau. si poti sa faci niste puppy eyes si sa spui: eu de ce nu pot fi ca restul? iar apoi sa bagi un planssmug happy la mine merge