| vivigreen a întrebat:

Ce sa faci sa nu mai ai emotii in fata baietiilor?

Răspuns Câştigător
| TuRneR01 a răspuns:

Gandeste-te ca vorbesti cu alt cineva nu cu el in preajma caruia nu ai emotii. Gandeste-te ca el nu insemna nimic pentru tine e dor un prieten poti vorbi deschis cu el (ca un frate). Tu esti mai puternica tu esti ''sefa'' nu-ti pasa ce crede el despre tine. Poti sa Te gandesti la multe chesti. Odata ce iti impui ceva mereu va putea realizat acel lucru. Impuneti, controleazati mintea ca sa nu ai emotii.

18 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Sa fii curajoasa asta e singura modaltatewinking

| GăbițuGabriel a răspuns:

Dar in fata fetelor cum faci sa nu mai ai emotii? thinking

| GoldVali a răspuns:

Exersezi satapanirea de sine, asa te vindeci de emotii.

| AmxMod a răspuns:

E clar. Ai emotii, insa sunt emotii negative, nu pozitive (ele au menirea de a ridica nivelul de adrenalina din sange si de a te ajuta in situatii extreme).

Pentru a scapa de emotii, fie de cele prezente la scoala, fie cele intre prieteni, si necunoscuti, trebuie sa iti educi mintea. Da, ai citit corect, Fii deschis, accepta noul, nu te impotrivi firii lucrurilor. Omul a fost dintotdeauna caracterizat drept o fiinta sociabila, deloc capabila sa traiasca in singuratate.

Pentru inceput, alege-ti o activitate extrascolara pentru care simti o afinitate ascunsa. Daca e baschet, daca sunt dansurile, fotbalul sau handbalul - nici nu mai conteaza. Odata ce te-ai inscris, nu uita de regulile jocului: Lucrul in echipa. Dupa cum spun si regulile jocurilor, colaborarea mai multor indivizi aduce succesul. Nu fii egoist, accepta provocarea si alatura-te jocului.

Practicand un sport te eliberezi de o mare parte din energia stocata de asa amar de vreme. Te vei simti mai liber, usor ca un fulg, gata sa-ti infrunti alter egoul. Curaj! Vei reusi, daca privesti emotiile ca pe o etapa trecatoare din viata ta.

| adeliz a răspuns:

Gandeste-te ca tu esti mai presus decat ei si ca baiatul nu poate trai fara fata si nu invers.
Nu uita ca fetele pot sa aiba orice baiat, dar baietii nu pot cuceri asa usor orice fata.
Succes!

| HueyFreeman a răspuns (pentru adeliz):

Chiar sunt curios, cati ani ai?

| vivigreen explică (pentru HueyFreeman):

16, dar mereu am avut sentimentul ca ma simt incomod in prezenta unui baiat (in afara de iubitul meu)

| adeliz a răspuns (pentru HueyFreeman):

Esti baiat si te deranjeaza ce am scris?
Am exagerat un pic, dar pur si simplu nu inteleg de ce o fata trebuie sa tremure inaintea baiatului. Ce aveti voi si noi nu?

| vivigreen explică (pentru adeliz):

Cata dreptate, mereu a existat aceasta discriminare

| adeliz a răspuns (pentru vivigreen):

Da... e cam greu sa fi fata

| HueyFreeman a răspuns (pentru adeliz):

Pai, cam asta este, nu trebuie o fata sa tremure in fata unui baiat si da, m-a deranjat putin exagerarea ta. Vad ca societatea asta "frumoasa" te-a influentat putin. Daca tu te simti inferioara in fata unui baiat, nu crezi ca e de la tine si nu de la el? Este doar ceva psihologic care poate fi combatut cu putina folosire a ratiunii.

| adeliz a răspuns (pentru HueyFreeman):

Doar asa poti trece peste o teama. Trebuie sa te crezi mai puternica decat ea, dar asta nu inseamna ca asa procedezi si in viata reala. E doar un ajutor. Tu nu ai trecut niciodata printr-o situatie asemanatoare. Nu stiu cati ani ai, dar eu inca sunt la liceu; cand trebuie sa raspunzi si ai emotii nu-ti repeti in gand ca sti si ca nu te inving cateva teorii? Asta este parerea mea.

| HueyFreeman a răspuns (pentru adeliz):

Nu, cand trebuie sa raspund incerc sa am mintea limpede ca sa spun ce am de spus, nu-mi repet in gand ca nu o sa-mi taie capul daca raspund.

Deci suntem apropiati la varsta.

| adeliz a răspuns (pentru HueyFreeman):

Da, dar gandim complet diferit

| HueyFreeman a răspuns (pentru adeliz):

Este si normal, ar fi foarte plictisitor daca am gandi toti la fel.

| adeliz a răspuns (pentru HueyFreeman):

In fine, nu conteaza; este doar un mod prin care sper ca-i voi ridica moralul si prin care isi va da seama ca nu merita sa tremuri in fata oricarui baiat; cand va aparea baiatul potrivit pentru ea poate ca o sa aiba emotii dar, sigur, vor disparea repede.

| JustEo a răspuns:

Pur si simplu te gandesti ca el ar trebui sa aiba emoti, nu tu. Gandeste`te ca e un simplu baiat...winking

| TheSmith a răspuns (pentru JustEo):

Si tu o simpla fata:*