| andriana_;) a întrebat:

Ce sa inteleg din faptul ca baiatului caruia i-am spus ca-l plac accentuez ca suntem colegi de clasa a spus la unii colegi de clasa ce ma vb noi pe mess. pentru ce a facut aceasta? pls

Răspuns Câştigător
| andalu a răspuns:

Scumpa, baietii se maturizeaza f greu si fac multe lucruri fara sa gandeasca si la consecinte.De ce a spus asta? Sau reformulez: de ce cred eu ca a spus asta? Ca sa se laude, care baiat nu ar vrea sa vada prietenii lui ca el e "bagat in seama" de fete, ca e "curtat" etc? e vb de instinctul primar-animalic- al masculului care il indeamna mereu sa arate ca el domina, ori si in cazul asta domina cumva pe cei carora le-a spus ca voi doi vorniti pe mess. De ce? pentru ca nu vorbesti cu ei ci cu el, deci ca sa arate ca dintre toti l-ai ales pe el si ca pentru tine el le e superior! E ca si cum ar spune: "uite frate, aia vb cu mine, ii place de mine nu de voi! Sic-sic-sic!"
Nu il lua in seama, faptul ca le-a spus arata ca te place, daca te conisdera o urata sau mai stiu eu cum, nu s-ar mai fi laudat cu faptul ca vb!

1 răspuns:
| fsorin96 a răspuns:

Daca acest lucru te deranjeaza ar trebui sa il iei deoparte si sa discuti cu el. Daca refuza sa intelega face misto de tine sau nu te iubeste.