| xoxopink a întrebat:

Ce sa port la o nunta in luna octombrie?

4 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

O rochie?

| Euletitia a răspuns:

Buna! Iti recomand sa te imbraci cu o rochie pana la genunchi sau pana in pamant si sa porti pe deasupra ei un bolero sau un sacou din acelasi material si la culoare daca rochita e cu bretele sau fara maneci, daca nu, ai puteam opta pentru o rochie cu maneca 3/4. Accesorizeaz-o cu pantofi inchisi si in fata si in spate, cu toc de 7-8 cm(poarta si dresuri) si o poseta micuta si eleganta sau un plic, precum si cu un set de bijuterii din aur alb sau galben sau din argint. Daca va fi foarte-foarte rece in ziua respectiva, ai putea purta pe afara o haina scurta, daca rochia e pana in pamant, si un pardesiu cu 2-3 cm mai lung decat rochia daca aceasta e de lungime medie. Neaparat insa haina scurta sau pardesiul trebuie sa fie elegante, intr-o culoare care sa se asorteze cu pantofii si cu plicul si din stofa(in niciun caz geci de fas, haine din piele etc). Oricum, acestea nu le vei purta decat in masina si pana vei intra in biserica si in local. Daca mai vrei si alte sfaturi in privinta m odelului rochiei, a cuklorilor, a pantofilor etc, lasa-mi un mesaj si vorbim.

| nicolaenistor a răspuns:

O rochie mai mulata.ar fii eleganta.

| BadGirlAndra a răspuns:

Am auzit ca se cam poarta dantelutele. si eu am nunta in octombrie tongue cauta ceva dragut in care sa te simti u bine si care sa iti placa tie. O rochita frumusica. happy