| Lala20 a întrebat:

Ce sanctiuni putem primi daca am chiulit cu clasa de la ultima ora, fiind in clasa a 8-a la un liceu de centru? laughing Funda si voturi pentru rasp serioase!

6 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Cu siguranta v-o dat absenta! Si daca decide comsilul prefesoral poate sa va scada si nota la purtare! straight face... Noua sti ce ne-o facut diriga ca am chiulit de la tehnologie ultima ora? Ne-o pus sa scriem pe foaie cu subsenatul si numele si sa spunem motivul dc am plecat si le-o aratat la parinti la sedinta laughing! Si au aflat si eii :-J! FunDaa?:X

| mistakeofyourlife a răspuns:

Mai mult de o absenta nu ai ce sa primesti. Probabil o sa ii anunte si pe parinti. thinking Nu iti face grji [de abia la 10 absente se scade nota la purtare cu un punct.]

| lola a răspuns:

Probabil sunt lucruri mai importante in scoala aceea decat ca ati plecat voi de la ultima oraoh go onStai linistita.

| buterfly a răspuns:

Apai sincer nu cred ca v-ar aplica cine stie ce sanctiuni v-ar aplica... Acum depinde si de diriginta/diriginte.O sa va tina un pic de morala probabil dar nu cred ca va face nimic...Si eu cand am fost pe a 8-a am tot plecat cu clasa si aveam o diriga f severa dar cu toate acestea cand era si proful de la ora caruia chiuleam ne certa si dupa ce pleca nu mai zicea nimic catre noilaughing. Acum au trecut 3 ani si ne intelegem super cu fosta diriga!winking
Succes!tongue

| Lala20 explică:

@Hedy, sincer nu e lauda. Imi fac griji doar! Daca era dupa mine, nu plecam.si bravo tiewinking Mersii pentru restul raspunsurilor!

| Hedy a răspuns:

Nu stii cum sa te mai dai mare ca chiulesti? crede-ma asa eram si eu, da dintr-a 9-a devinde ceva normal, nu te vei mai lauda