| Daniela_Simo_1992 a întrebat:

Ce se intampla daca ajunge benzina in sange?

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Nuj, cică dacă îți ajunge o altă grupă de sânge, paralizezi, oare la benzină, hm.

| Ciorogariu_Cristi_2001 a răspuns:

Intoxicatia acuta, survine dupa inhalarea unor concentratii crescute de vapori. Ha este grava, fulgeratoare, cu pierderea cunostintei, coma si moarte prin paralizia centrului respirator. in cazul unor concentratii mai mici se produce o simptomatologie asemanatoare intoxicatiei cu alcool etilic, manifestata prin: ameteli, cefalee, greturi, varsaturi, tulburari de mers, tulburari de rbire, euforie, ras nemotivat. De asemenea mai apar tremuraturi ale mainilor, transpiratie abundenta, lacrimare.
Poti citi restul aici http://www.esanatos.com/......n32523.php