| dae2011 a întrebat:

Ce se intampla daca plec de acasă la 19 ani și părinți merg la politie?

3 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Nimic interesant

| BlackRose03 a răspuns:

Esti major, poti face ce vrei cu viata ta.Nu conteaza daca parintii tai sunt la inchisoare, n-ai nicio obligatie sa ramai in casa lor.Nu ti se poate intampla nimic.

| danielaabalan a răspuns:

Nu ar trebui să se întâmple nimic wow. Atât timp cât tu pleci de bunăvoie nu e nici o problemă pentru că tu ești deja major/ă. Faza nașpa e ca părinții tăi să vorbească la poliție că tu nu ai plecat de bunăvoie, că ai fost obligat/ă, răpit/ă și așa mai departe.