| loredanalorena a întrebat:

Ce se intampla daca se aproba ACTA? P.S. ma intereseaza doar pentru internet ce se intampla. Explicati-mi calumea, fara site-uri.Se intampla ceva pentru facebook si youtube?

Răspuns Câştigător
| BrokenInside a răspuns:

A.C.T.A. inseamna : daca vrei sa dai un link unui prieten, sau o melodie downloadata de pe net, o reteta etc. providerul tau (RDS/Romtelecom)poate sa ofere gratuit informatiile tale celui care detinea acea informatie de ai trimis-o prietenului tau si tu poti intra la inchisoare.Doar ca A.C.T.A. a fost permanent respinsa, nu se mai poate accepta.

2 răspunsuri:
| gabryelm3 a răspuns:

Daca aceasta ACTA va mai exista desi sunt foarte mici sansele, site-uri ca facebook nu vor mai exista si youtube va avea filmulete foarte putine care nu o sa incalce drepturile de autor.

| Arthur a răspuns:

Nu vă mai bateţi capul : http://www.rtv.net/parlamentul-european-a-respins-acta_3 4896.html?