| florynna903 a întrebat:

Ce se mai spune despre Taylor Swift?

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

a murit

| florynna903 explică:

Nu știi de unde sare iepurele = nu poți să știi de unde îți vine soluționarea unei probleme
(A fi) fricos ca iepurele = (a fi) foarte fricos
A alerga (sau a fugi) ca un iepure = a alerga (sau a fugi) foarte repede; a fi iute de picior
Cine aleargă după doi iepuri nu prinde nici unul = cel care încearcă să facă concomitent două lucruri nu reușește să facă nici unul
A nu ști de unde sare iepurele = a nu ști de unde poate apărea o șansă (în realizarea unui lucru, în rezolvarea unei probleme etc.)
A împușca (sau a prinde) doi iepuri deodată = a înfăptui (cu succes) două acțiuni deodată
Câți iepuri la biserică = nimeni
funda plzzzzzzzzzzzzz

| Danyel2002 a răspuns:

Taylor happy (cute)
Miley big grin (adorable)
Demi straight face (oversexualized)