| dae2011 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă plec de acasă la 19 ani?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimic altceva decat ca esti pe cont propriu si trebuie sa-ti asiguri singur casa si subzistenta.

| RAY a răspuns:

Multe,dar scapi de zona de confort in primul rand

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mori de foame?

| BlackRose03 a răspuns:

Cand devii major(la varsta de 18 ani)ai voie sa faci ce vrei, esti pe cont propriu si poti incepe sa iei singur decizii in legatura cu viata ta.Nu ti se poate intampla nimic. Daca vrei sa pleci de acasa ar trebui sa ai un loc de muncai si un camin.Iti poti distruge viata de pe acum daca iei aceasta decizie fara a fi pregatit pentru viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te prind niște violatori și te rezolva în spatele unu bloc.

| florinflorescu a răspuns:

Salut, pleci sau fugi?
ai de gand sa realizezi ceva sau sa scapi de parinti?
pleci unde? in chirie? stii cat costa viata?

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,
Teoretic poti pleca linistit pentru ca ai varsta peste 18 ani, deci esti major. Iti recomand sa nu te aventurezi in strainatate sau pe nu stiu unde fara acordul familiei, tine minte ca trebuie sa ti cont de sfatul parintesc sau al oamenilor cu care ai crescut.
O zi frumoasa si toate cele bune!

| dae2011 explică:

Mă refer dacă părinți merg la politie ce se poate întâmpla?