| Rox3tte a întrebat:

Ce se poate intampla daca un elev nu se prezinta la testarile nationale pe motic ca este internat in spital?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Este posibil sa existe si sesiuni speciale sau asa ceva pentru cei cu astfel de probleme dar numai in cazuri extrem de delicate si daca ai noroc. Trebuie sa se mearga la inspectorat ca situatia sa fie clarificata.
In cele mai multe cazuri, elevul in cauza da examenul anul ce urmeaza sau, daca nu e preocupat, lasa totul balta dar asta tine de copil.
Sper ca am ajutat.

3 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Le da in toamna, insa sansele de a intra la un liceu, mai ales unul bun sunt mai mici.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, poate sa le de-a in toamna dar nu prea poate sa intre la un liceu mai bun

| WildLatte a răspuns:

O sa dea examenele in toamna, iar la liceu n-o sa mai poata intra unde doreste ci acolo unde mai sunt locuri disponibile.