| MadixMaduta05 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati pentru examenul clasei a 8a? Sincer

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

În primul rând să înveţi (logic). Iar în al doilea rând, îţi sugerez ca la subiectele pe care nu ştii să le rezolvi să faci aşa cum am făcut eu: scrie cât mai mult. Chiar dacă nu prea ştii ce scrii sau nu crezi că are legătură cu ce se cere, scrie. Cine ştie, poate te punctează cu ceva, dar dacă laşi loc liber poţi fi 100% sigură că nu te punctează cu nimic. Alt sfat ar fi să rămâi calmă. Nu te stresa pentru că nu are rost. Examenul oricum se va întâmpla, iar cu cât eşti mai panicată, cu atât mai mari sunt şansele să te blochezi, să laşi pe dinafară vreun subiect, etc.

Îţi urez mult succes la examen! happy

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să fi calmă pe tot parcursul examenului şi să înveţi...nu ai de ce să te stresezi şi să te îngrijorezi.

| kar1GaNNN a răspuns:

Sa te apuci de invatat serios s isa iti opresti calculatorul pana treci examenele cu bine.

Eu asa am facut si a functionat!

Bafta la invatat!

| 3amthinking a răspuns:

Sa inveti happy

| Anonymous20 a răspuns:

Salut! Şi eu sunt clasa a 8-a, iar cum examenul este într-o săptămână ţi-aş recomanda să înveţi cât timp mai ai. Eu ştiu aproape tot ce-i de ştiut dar tot învăţ ca să fiu sigur... Baftă la examen!

| Sirbu_Ovidiu_1992 a răspuns:

Incearca sa inveti! Iar daca nu poti cumpara pastili pentru invatat asa iti va fi mult mai usor