| Radu_5773 a întrebat:

Ce sfaturi mi-ati da pentru a invata pentru scoala, avand in vedere ca de fiecare data cand vin de la scoala lenevesc si astept sa treaca ziua big grin? FUNDA

2 răspunsuri:
| mariusik2012 a răspuns:

Pai pune-o si u pe maica-ta sau pe cineva ca de fiecare data cand vi de la scoala si te apuci de leneveala sa-ti dea 2-3 palme peste mufa... poate te trezesti din leneveala happy...alt sfat nu-mi vine in cap la ora asta

| Brainzure a răspuns:

Cand vi de la scoala gandeste-te ca trebuie sa termini o sa scoala, un liceu si o facultate pentru a o duce bine in viata.Gandeste ca trebuie sa iti faci temele sa inveti la materile care le ai si apoi sa treci la distractie.
Acum gandeste-te daca nu inveti te distrezi acum 5-10 ani dar dupa aia cand nu o sa te mai sponsorizeze parinti ce o sa faci? O sa traiesti de pe o zi pe alta.